690 680 960

Jedziesz przez tereny leśne? Uważaj na „przelatujące” nad drogą sarny (wideo)

To jak ważna jest prędkość i rozwaga na drogach przebiegających przez leśne tereny pokazuje nagranie od naszego Czytelnika. Zarejestrował on dzikie zwierzęta dosłownie „przelatujące” nad jezdnią.

Podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania, a szczególną czujność należy zachować o zmierzchu i o świcie, wtedy dzika zwierzyna jest najbardziej aktywna.

Kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę należy spodziewać się kolejnych, za nim najczęściej podążają inni członkowie stada. Kierowcy powinni również bacznie obserwować pobocza drogi, a najprostszym sposobem uniknięcia zderzenia z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu.

To jak niebezpieczne są takie sytuacje pokazuje nagranie od naszego Czytelnika. Ku przestrodze!

 

 

Jeśli już dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie wezwać policję informując o miejscu i okolicznościach zdarzenia. Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do zwierzęcia. Zranione zwierzę może być agresywne i może nas zaatakować. Nie mamy także pewności czy nie ma wścieklizny.

(fot. wideo nadesłane Cezary)

8 komentarzy

 1. „Podróżując drogami leśnymi warto stosować zasadę ograniczonego zaufania.”

  Zasadę ograniczonego zaufania stosuje się wobec innych uczestników ruchu. Dzikie zwierzęta nie są uczestnikami ruchu. Natomiast tzw. „ograniczone zaufanie” wobec dzikich zwierząt należy stosować zawsze, bo wobec dzikich zwierząt nie można zakładać, że będą one stosować się do przepisów ruchu.

  „Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.”

  -to jest tzw. ZOZ

 2. „Kierowcy powinni również bacznie obserwować pobocza drogi, a najprostszym sposobem uniknięcia zderzenia z dziką zwierzyną jest po prostu zdjęcie nogi z gazu.” – artykuł skierowany jak zwykle tylko do kierowców. A co w przypadku kiedy ktoś porusza się np. rowerem? Rowerzysta też ma zdjąć nogę z gazu?

  • Tak Franiu, rowerzysta także powinien zwolnić. Że też ty nie masz większych problemów niż takie biadolenie…

 3. Pewnie ma, i przez to tak biadoli.Nie krzyczmy na niego.Współczuć trzeba…

 4. Latające sarny

 5. Ale ten pierwszy się wybił, piękny lot.

 6. Jak jeździ się po polnych drogach to tak jest… zawsze trzeba uważać – nic odkrywczego.

 7. tak się składa że najczęściej zwierzynę sie widzi w terenie zabudowanym, a jadę przez las to mało kiedy coś przeskakuje drogę

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas