690 680 960

Jedna kontrola, dwa mandaty po 2500 zł. Za jazdę po alkoholu

Jazda na rowerze po alkoholu zakończyła się dla dwóch rowerzystów wysokimi mandatami. Teraz obaj mają do zapłacenia po 2500 złotych.

We wtorek włodawscy policjanci w miejscowości Różanka tuż przed godziną 13 zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn podróżujących rowerami. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila, a jego 31-letni kolega o pół promila mniej.

Obaj mieszkańcy gminy Włodawa zgodnie z przepisami obowiązującymi od stycznia zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2 500 złotych.

Z kolei mandat w wysokości 1 500 złotych został nałożony na mieszkańca Lublina za spowodowanie kolizji w Urszulinie. Mężczyzna kierując samochodem marki Renault podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu oplem. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Od stycznia obowiązują nowe przepisy dotyczące kierowców. Są to głównie zmiany w wysokości nakładanych grzywien w drodze mandatu karnego za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym oraz orzekanych przez sąd. Istotna zmiana to podwyższenie górnej granicy grzywny, która może być nałożona w drodze mandatu karnego za wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Złota żyła z ganiania za brak maseczek się kończy to teraz będą po wsiach jeździć i rowerzystów łapać. Kasa musi się zgadzać

  • Niech pijaków łapią. I niech te pijaki płacą mandaty czy grzywny, albo niech idą siedzieć.

   • Jak nie ma nic na siebie to mandatu nie zapłaci i nikt mu nic nie zrobi. Jedynie grzywna nałożona przez sąd może zostać zamieniona przez tenże na karę pozbawienia wolności w przypadku braku możliwości ściągnięcia należności. Także tylko brać mandaty. A swoją drogą, to ciekawie tam w tej komendzie powiatowej ostatnio się dzieje….

  • Tak szczerze, to wcześniej kierowali sprawę do sądu, gdzie podobne stawki dostawali + pokrycie kosztów prowadzenia sprawy sądowej i trwało to dłużej a dodatkowo nakładany był zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz dostanie 2,5 k, rowerek grzecznie zaprowadzi do domu, wytrzeźwieje, zapłaci i koniec. Więc raczej we wcześniejszej wersji prawo było lepiej egzekfowane.

 2. Jeżeli za jazdę po pijaku rowerem dostaje się 2500 PLN mandatu, to jakie grzywny nakłada sąd za kierowanie po pijaku: motorowerem, motocyklem, samochodem osobowym, ciężarówką, autobusem, tramwajem?
  Dlaczego tylko o mandatach dla „rowerzystów” słyszymy?

  • Dlaczego tylko 2500 zł mandatu, a nie tak jak wcześniej sprawa do sądu? Dlaczego to prawo zostało złagodzone?

 3. Będzie na plusy.

  • Przeczytaj artykuł jeszcze raz. Tym razem obyło się bez plusów. Przydrożnych plusów. A te plusy, to w polskiej tradycji symbol śmierci. Często stawia się takiego „plusa” przy drodze, w miejscu w którym ktoś umarł.

 4. Tolerancja ponad podziałami

  W końcu jakiś dobry News

  • Wcale nmie taki dobry. Dostali po 2500 i się rozeszli, zapłacą i co? Mogą jeździć dalej i to legalnie. Ciekawe ile razy musieli by tak wpaść, żeby w końcu policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie.

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas