Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden jechał oplem i ściął latarnię, drugi rowerem i boleśnie upadł. Obaj byli pijani (zdjęcia)

Rowerzysta mający ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie stracił równowagę, przewrócił się i doznał poważnych obrażeń ciała. Kierujący oplem „ściął” latarnię i wjechał do rowu. Obaj wkrótce za swoje wyczyny na drodze odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend puławscy policjanci kilka razy interweniowali w sprawie nietrzeźwych kierujących. We wszystkich przypadkach sprawy trafią do sądu, gdzie nieodpowiedzialni kierowcy poniosą surowe konsekwencje swoich czynów.

Pijany w audi

– W sobotę w Skowieszynku policjanci z kazimierskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi 30-latka. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny ma 1,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Nietrzeźwy ściął oplem słup

Z kolei w Klementowicach nietrzeźwego kierującego samochodem marki opel ujął przypadkowy świadek. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali samochód stojący w rowie melioracyjnym oraz jego kierowcę, 19-latka z gminy Kurów.

– Młody mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jak sam przyznał, będąc pod działaniem alkoholu jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożną latarnię i wjechał do rowu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał został przesłuchany. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym i spowodowania kolizji – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Jeden jechał oplem i ściął latarnię, drugi rowerem i boleśnie upadł. Obaj byli pijani (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

Jeden jechał oplem i ściął latarnię, drugi rowerem i boleśnie upadł. Obaj byli pijani (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

Bolesny upadek rowerzysty

Z kolei do szpitala trafił 40-letni rowerzysta, który mając 2,6 promila alkoholu w organizmie przewrócił się jadąc ścieżką rowerową nad Wisłą w Puławach. On również będzie odpowiadał przed sądem.

3 komentarze

  1. Zaraz franio wyleci z tekstem o pijanym kierowcy audi i że Policja uwzięła się na bidnych rowerzystów.

  2. Bardzo szybki w nogach

    Czyli dwie moczymordy w akcji

  3. Dowalić rowerzystom kary z górnej półki. Tak, żeby następnym razem bardziej im się opłacało wracać samochodem. Dość pijaków na rowerach.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport