Jechali autem, zauważyli w skarpie ludzkie szczątki

Nasz Czytelnik jadąc przez jedną z miejscowości na terenie gminy Turobin zauważył w ziemi ludzkie szczątki. O znalezisku została powiadomiona policja.

W minioną środę w miejscowości Rokitów w gminie Turobin w powiecie biłgorajskim nasz Czytelnik jadąc samochodem, w skarpie przy drodze zauważył ludzkie kości. O znalezisku powiadomił policję. Oprócz mundurowych, na miejscu interweniowali również strażacy, którzy pomogli w wydobyciu szczątków z ziemi.

Jak relacjonuje Czytelnik, w skarpie przy drodze znajdował się widoczny kręgosłup, kość udowa i żebra. Część kości była porośnięta mchem. Ostatnie intensywne opady deszczu odsłoniły szczątki, a osuwająca się glina ukazała część ludzkiego szkieletu. Jak poinformowała nas Agnieszka Pintal z biłgorajskiej Policji, szczątki zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Obecnie szczątki badane są w Biłgoraju, jak nam przekazano szkielet jest niekompletny, być może są to ludzkie szczątki z pochówku z czasów II wojny światowej.

(fot. nadesłane Piotr – dziękujemy!)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Menda roszczeniowa

  Może archeologów tam zaprzęgnać, to znaleźli by jakas masową mogiłę.

 2. No i kto tego człowieka zamordował w czasie wojny? Niemcy co ograbili nas kraj czy wschodni sąsiedzi?

  • Niepied… Glupot! Już Ci pisuary wyprali mózg. Prawda jest taka że Rosjanie nas oswobodzili podczas wojny. Mlodzi żołnierze chłopacy tutaj umierali w walce!nikt z nich nie znal sie na polityce, to nie byli Komuniści ani kapitlisci. To byli zwykli żołnierze. Ale jakim trzeba być skur…. Aby nazywać ich najezdzcami wrogami itp itd. Nieodnawiac ich mogil! Zapomnieć…..

   • Twoją matkę albo babkę zgwałcili i urodziłeś się poźniej ty. Masz czerwoną krew w zyłach i walonki na nogach a w mózgu plewy

   • „Nu rabotać dziewoczki…my was osfobożdili…”…..tak na wyzwalała sowiecka swołocz….

   • Chamie ty… 17 września też nas ratował. W Katyniu miednoje nas witali a na Sybir na wczasy wysyłali. Skąd się tacy de*bile biorą….. a na koniec komune i rządy z Moskwy dali… Uchadi do siebie

    • Do buraka. Ehh

     Od Niemców też doznalismy krzywd. Ty baranie nie jesteś Polakiem tylko gnida która całe życie rozpamietuje. Zdechnij w swojej nienawiści! Albo wyprowadz się.

     • Śmieciu, sowiecki wyciruchu u ciebie nie zauważyłem nienawiści, ha ha. Na szczęście to ty niedługo zdechniesz bo zrobiony jesteś przez sołdata więc ci dużo nie zostało a płakał po tobie nikt nie będzie .

     • Może ty pojedz na Syberię czy do Kazachstanu zobaczyć jak dobrze się tam żyje Polakom dzięki twoim wyzwolycielom… Albo na cmentarze w Katyniu Rosji i na Wołyniu zapraszam. Ja byłem i widziałem.

     • A po za tym może ty się wyprowadź! Jak ci Polska nie odpowiada. To nie była arma wyzwoleńcza tylko zniewalająca w imię Stalina i komuny. Także durniu nie pierd.l.

   • Nick adekwatny do zawartości głowy. Najpierw najechali nas Niemcy, a kilka dni później dokładnie to samo zrobili Rosjanie. Twoim zdaniem szczególnie umierali w walce od 17 września do 28 września kiedy to Rosjanie podpisali z Niemcami traktat o granicach i przyjaźni, biorąc do niewoli około 250 tysięcy żołnierzy polskich? Po 1945, Twoim zdaniem też nas wyzwalali, aż do 1989 ? Prezentujesz wątpliwy poziom wiedzy historycznej , i albo jesteś zwykłym nieukiem albo spałeś kiedy o tym zaczęto mówić. Oczywiście inną kwestią są cmentarze wojenne, i zmarłym należy się szacunek, bez względu po której stronie walczyli, ale pomniki stawiane „wyzwolicielom” to już przesada.

  • zapewne zamordowali żołnierze wyklęci bohaterskim strzałem w tył głowy

 3. Si es aj turobin rozwikła te zagadkę…

  • Jakby kacapy nie napadły na nas 17 września 1939 to może nie musieliby nas wyzwalać. Ka Pe Wu?

 4. Głupi uśmiech na piance piwa

  Może się zdziwisz ale nie wykluczone że miejscowa „partyzantka”… Porozmawiaj że starszymi ludźmi bo oni wiedzą doskonale jaka prawda była w tamtych czasach…

 5. „Nu rabotać dziewoczki…my was osfobożdili…”…..tak na wyzwalała sowiecka swołocz….

 6. Co ty pier..ruscy to barbarzyńcy i mordowali nas nie wyzwalali

 7. Dawaj czasy

 8. Chamie 17 września też nas ratował. W Katyniu miednoje nas witali a na Sybir na wczasy wysyłali. Skąd się tacy de*bile biorą….. a na koniec komune i rządy z Moskwy dali… Uchadi do siebie

 9. To pewnie ten czerwonoarmieniec, co go mój dziadek spotkał w drodze do domu

 10. dziwić się że żydki chcą od nas kasy, jak u nas durnie są co twierdzą że czerwona hołota nas wyswobodziła.
  RAZ SIERPEM, RAZ MŁOTEM, CZERWONĄ HOŁOTĘ!!!!!
  jak nie macię pojęcia o historii lepiej się nie wypowiadać, no chyba że siergiejów macie w rodzine to zmienia postać rzeczy;) albo innych saszków czy witalijów.
  Jedni i drudzy sąsiedzi są dobrzy. każdy chciał nam pomóc, ziemie nasze bby im się przydały. ale nie Polska się nie poddaje.
  Jakby nie wojna bylibyśmy już dawno najlepszą gospodarką w europie, płaczecie jak to źle w polsce i jakie drogi lipne, z tym że to właśnie ci wasi cudowni ruscy z rzeszą zrobili to że polska musi się odbudowywać, cała europa w kryzysie polske w miare to omija, POLAND POWER!!!!1

 11. Wiele zależy gdzie delikwent leżał, może to powojenne porachunki tez były. Pewnie nigdy sie nie dowiemy jakiej narodowości był jeżeli nie będzie jakichś elementów ubioru (umundurowania) .

 12. Apel do redakcji żeby o tym temacie nie zapomniała i jak będzie coś więcej wiadomo też na bieżąco publikowała całą relację dotyczącą tych szczątków.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online