Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jechali autem, zauważyli w skarpie ludzkie szczątki

Nasz Czytelnik jadąc przez jedną z miejscowości na terenie gminy Turobin zauważył w ziemi ludzkie szczątki. O znalezisku została powiadomiona policja.

W minioną środę w miejscowości Rokitów w gminie Turobin w powiecie biłgorajskim nasz Czytelnik jadąc samochodem, w skarpie przy drodze zauważył ludzkie kości. O znalezisku powiadomił policję. Oprócz mundurowych, na miejscu interweniowali również strażacy, którzy pomogli w wydobyciu szczątków z ziemi.

Jak relacjonuje Czytelnik, w skarpie przy drodze znajdował się widoczny kręgosłup, kość udowa i żebra. Część kości była porośnięta mchem. Ostatnie intensywne opady deszczu odsłoniły szczątki, a osuwająca się glina ukazała część ludzkiego szkieletu. Jak poinformowała nas Agnieszka Pintal z biłgorajskiej Policji, szczątki zostały zabezpieczone i przekazane do badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Obecnie szczątki badane są w Biłgoraju, jak nam przekazano szkielet jest niekompletny, być może są to ludzkie szczątki z pochówku z czasów II wojny światowej.

Jechali autem, zauważyli w skarpie ludzkie szczątki

(fot. nadesłane Piotr – dziękujemy!)

26 komentarzy

  1. Wiele zależy gdzie delikwent leżał, może to powojenne porachunki tez były. Pewnie nigdy sie nie dowiemy jakiej narodowości był jeżeli nie będzie jakichś elementów ubioru (umundurowania) .

  2. Apel do redakcji żeby o tym temacie nie zapomniała i jak będzie coś więcej wiadomo też na bieżąco publikowała całą relację dotyczącą tych szczątków.