Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechała na koniu, zwierzę spłoszyło się i wbiegło przed opla

Do nietypowego zdarzenia doszło dzisiaj rano w miejscowości Borów. Pojazd osobowy zderzył się z koniem, na którym jechała 19-latka.

Do wypadku doszło w czwartek rano w miejscowości Borów w powiecie kraśnickim. Policjanci ustalili, że 19-latka jechała wierzchem na koniu i poruszała się poboczem drogi. W pewnym momencie zwierzę spłoszyło się i wtargnęło na jezdnię przed poruszającego się opla, kierowanego przez 58-latkę.

Na szczęście obie panie nie doznały poważnych obrażeń. W wyniku zderzenia z pojazdem koń odniósł niewielkie obrażenia. Uszkodzeniu uległ natomiast pojazd.

Policjanci przypominają, że wedle przepisów ruchu drogowego koń jest uznawany jako środek transportu, tak jak rower czy samochód. Jadący na koniu więc musi być respektowany przez zmotoryzowanych, ale też musi przestrzegać wszystkich zasad wynikających z Prawa o Ruchu Drogowym. Policjanci apelują do kierujących wszelkimi pojazdami oraz do niechronionych użytkowników dróg o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

2018-07-05 15:44:34
(fot. Policja Kraśnik)

14 komentarzy

 1. przynajmniej nie był powolniakiem , lepiej koniem jeżdzić jak BMW ha ha

  • Nie mogę zrozumieć dlaczego kobiety lubią jeździć na koniu. Pytam się mojej dziewczyny czy lubi jeździć na koniu a ona odpowiada, że lubi. Tak się zastanawiam? Przecież my nie mamy konia.

   • Wywnioskuj prosta myśl z tego: konia trzeba mieć. Ale też należy pamiętać o tym, że będziesz miał dobrego konia to one będą chciały słonia.

   • Żeby zrozumieć musisz dosiąść konia i poczuć tę przyjemność, żywa istota między nogami… nosi cię na swoim grzbiecie wprawiając twoje ciało w przyjemne falowanie

    • Tylko początkujących nudzi jeżdżenie stępa, a kłus zniechęca, więc nie docierają do doznań, jakich dostarcza jazda galopem nie mówiąc już o cwale.

 2. Czy koń miał tablice rejestracyjną, OC i kamizelkę odblaskową, a kierująca koniem Kartę Jeźdźca?

  • Franek do szkoły. Chociaż wakacje ale nie dla Ciebie. Tylko na piechotę bo rower też nie ma OC ani tablic rejestracyjnych, a Ty na pewno nie masz karty rowerowej czy D.O.

 3. mój koń się nie płoszy ajuż na widok dziewietnastki deba staje

 4. Koń był na zimowych hacelach.

 5. sprawdziliście czy kierująca wierzchem nie pomyliła przypadkiem gazu z hamulcem? koń z przypadku nie skręcił

 6. a ile koni miał pojazd?

 7. Zjadłby koninki

Z kraju