Jechał renaultem ekspresówką i popijał alkohol. Nie posiadał prawa jazdy

Policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Kurów, który mając ponad 2 promile alkoholu kierował samochodem. Jak się okazało, mężczyzna dwa tygodnie temu stracił prawo jazdy za taki sam wyczyn.

Do zdarzenia doszło w minioną środę wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że drogą ekspresową S12 porusza się pojazd, którego kierowca może być nietrzeźwy.

Policjanci z Kurowa posiadając numer rejestracyjny auta ustalili miejsce zamieszkania jego właściciela i drogę, którą mógł poruszać się od strony Lublina. Niebawem zauważyli samochód ze zgłoszenia. Natychmiast zatrzymali pojazd, który ewidentnie nie trzymał toru jazdy. Od kierowcy wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu.

Jak się okazało 52-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że wracając z pracy spożywał alkohol. Butelka i puszki po alkoholu faktycznie znajdowały się w aucie. Co więcej, 52-latek nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane dwa tygodnie temu za taki sam czyn.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Poza karą pozbawienia wolności do lat 2 grozi mu wysoka grzywna. Będzie także musiał zapłacić wysokie świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Puławy)

13 komentarzy

  1. No to jak mu dwa tygodnie temu zabrali prawko, to juz teraz mu go nie zabiora. Gosc wie, ze jest bezkarny i z tego korzysta. Spryciarz.

  2. co daje zabranie prawa jazdy pijakowi? prawem jazdy przejmuje się tak samo jak obowiązkiem kierowania na trzeźwo.

  3. Kierujący renault zastosował się do DDM. Czyli D jak dezynfekcja, D czyli dystans między autami miał,?? Zapewne tak było, M jak maseczka czyli widział koniec swojej maseczki w aucie . To była koincydacja i trzeba było zrobić REASUMPCJE DDM i dlatego tak wyszło. Za dużo było D ale przynajmniej w miarę możliwości człowiek ten jest odpowiedzialny bo robił dezynfekcję rąk i ust ale w tym przypadku wystąpił objaw współistniejący bezobjawowy mianowicie wielekrot na dezynfekcji

  4. Państwo z kartonu nie działa na sine nosy.

  5. pijaczyna sie przejal ciekawe kiedy kogos zabije
    ???

  6. W tak przypadkach jestem za konfiskatą samochodu(samochód na licytację a pieniądze na konto osób pokrzywdzonych przez takie dzbany)

  7. Tylko natychmiastowe zamykanie jeżdżących pijaczków może dać jakiś efekt odstraszający. Temu, za 2 promile, powinno się należeć 220 dni odsiadki.

  8. Policja [***] warta. Sami by najwięcej narobili. Czego prawdy nie napiszą jak było.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi