Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał ekspresówką pod prąd, kobieta z dziećmi o mało nie zginęła. Poszkodowali apelują do świadków

Jadąc drogą szybkiego ruchu pod prąd doprowadził do groźnego wypadku. Uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowani zwrócili się z apelem do świadków o pomoc.

W niedzielę na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Na wysokości miejscowości Nowosielec koło Niska samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Mniejszym z aut podróżowała kobieta z dwójką dzieci.

Jak ustalili policjanci, wszystko zaczęło się od jadącego pod prąd samochodu osobowego. Jego kierowca nie zwracał na nic uwagi i jezdnią prowadzącą w stronę Lublina pędził w kierunku Rzeszowa.

Kierowcy widząc pojazd zjeżdżali mu z drogi. Kierująca jednym z aut kobieta uciekając na prawą stronę wjechała w znajdującą się tuż obok ciężarówkę. Udało jej się jednak uniknąć czołowego zderzenia z rozpędzonym autem, tym samym uratowała życie swoje i swoich dzieci.

Poszkodowane osoby trafiły do szpitala, na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń ciała. Sprawca zdarzenia pojechał zaś dalej. Obecnie trwają jego poszukiwania.

Uczestnicy wypadku zwracają się z apelem o kontakt do kierowców, którzy podróżowali w tym czasie tą trasą i widzieli jadące pod prąd auto, bądź też mają w swoich samochodach zamontowane kamery. Chodzi o ustalenie marki ewentualnie numerów rejestracyjnych tego samochodu. Kontaktować się można za pośrednictwem naszej redakcji.

(fot. GDDKiA/zdjęcie ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. Pewnie jakiś Wowa ze Lwowa pędził z kukurudzą

 2. To co tam kamer nie ma

 3. To nie ma żadnych kamer na obwodnicy?

 4. Przecież są kamery…

 5. Dlaczego kierująca dokonująca wyprzedzania nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego przeprowadzenia takiego manewru? Tysiące razy czytałem, na tym forum, że nawet jak mamy pierwszeństwo, zielone i nawet jedziemy na sygnale to i tak musimy się wpierw upewnić, że możemy wejść/wjechać/jechać.
  Tysiące razy czytałem też o pierwszeństwie na cmentarze. Dlaczego tutaj nie padają takie mądrości?

 6. sprawidliwość

  szzydło kolumna w ciszy ?

 7. czy ekspesówki mają na węzłach monitoring?

 8. Uczestnicy wypadku wolą prosić o nagrania z rejestratorów, bo dobrze wiedzą, że sprawdzenie monitoring z ekspresówki może naszej policji trochę czasu zająć. A potem nastąpi niewykrycie sprawcy.

 9. to ch.j wiszą te kamery nad jezdniami .?

 10. Franiu nie bredz ,nie porównuj chorej głupoty ludzkiej do rozsądku

  • Problem w tym, ze Franio ma rację, w wypowiedziach na Lublin112 notorycznie padają takie stwierdzenia.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo