Jechał bez włączonych świateł, spod auta wydobywały się iskry

Zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego fiatem, który jechał bez świateł i jednej opony. W organizmie 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu, a co więcej mieszkaniec Zamościa ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Minionej nocy zamojscy policjanci na ul. Granicznej w Zamościu zauważyli pojazd, którego kierujący poruszał się bez włączonych świateł. Co więcej, w fiacie brakowało jednej opony i spod auta wydobywały się iskry. Mężczyzna na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, ale szybko został zatrzymany przez mundurowych.

Jak się okazało, 31-latek z Zamościa był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim woreczek z szarą substancją. Po jej zbadaniu tester wykazał, że jest to mefedron. W czasie dalszych sprawdzeń w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że 31-latek ma orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Z uwagi na podejrzenie, że mógł prowadzić pojazd pod działaniem środków odurzających, co wykazało wstępne badanie narkotesterem, została od 31-latka pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Dzisiaj 31-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za złamanie sądowego zakazu. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w organizmie, usłyszy on dodatkowo zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. Wkrótce zamościanin stanie przed sądem.

Kodeks karny za złamanie sądowego zakazu przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast posiadanie środków odurzających zagrożone jest pozbawieniem wolności do lat 3, zaś jazda w stanie nietrzeźwości – karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz obowiązkiem zapłaty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty do 60 tysięcy złotych.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. czas wybudować dla takich pampersów obozy pracy, za drutem kolczastym … inaczej nic się nie zmieni.

  • Wystarczą miejsca odosobnienia, a ten koleś powinien spędzić w takim miejscu 200 dni.

 2. To teraz będzie miał drugi zakaz prowadzenia, buhahahahaha. Prawo wg PiS buhahahaha

 3. Pijany plebs za kierą.

 4. Nietoperek.
  Całkowicie popieram. Kula do nogi i w kamieniołomy.

 5. A i o takich informacji poczytają ciemni ludzie i później przy przyzwoleniu policji prześladują ciężko pracującego człowieka za wygląd,chory świat ,gdzie tak naprawdę to wszyscy chcą czytać informacje o narkomanach ,bo później np człowieka cierpiącego na migreny i mając znajomości na policji, mogą prześladować człowieka za wygląd

  • Co ty chrzanisz, jak zobaczę wafla, który po pijaku próbuje wsiąść za kierę, to przyglądać się bezczynnie nie będę.

 6. Jewgienij,wiesz dobrze jaki jest świat, są równi i równiejsi, znajomości i układy,jeden człowiek drugiego ma za nic ,gdy się go nie boi ,wiesz jewgienij zróbmy z całego społeczeństwa,z 38 milionów Polaków wszystkich uznajmy za narkomanów i głupków ,po co pytać co komu dolega ,jak tak jest łatwiej, oceniamy ludzi po wyglądzie

 7. Przecież jak się ma znajomości na policji,to można czuć się bezkarnym i można niszczyć zdrowie i życie człowieka, który uczciwie pracuje

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska