Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał 140 km/h, przyśpieszył do 200 km/h. Obywatel Włoch z wysokim mandatem

Zamiłowanie do prędkości za kierownicą skończyło się dla 45-letniego obywatela Włoch mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Co więcej, mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania.

Policjanci hrubieszowskiej drogówki pełniący służbę radiowozem z wideorejestratorem zauważyli pojazd marki Volkswagen, który poruszał się z nadmierną prędkością. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli.

– Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości jazdy tego auta. Kierowca Volkswagena „pędził” przez miejscowość Poraj ze średnią prędkością 140 kilometrów na godzinę, gdzie w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50. Następnie przyspieszył pędząc przez gminę Horodło około 200 kilometrów na godzinę – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowego pirata. Za kierownicą auta siedział 45-letni obywatel Włoch. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Kierowca został także ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi.

12 komentarzy

 1. Ten kto twierdzi, że to wysoki mandat (za takie wykroczenie) niech sprawdzi sobie ile Pan Włocha zapłaciłby w Norwegii za podobny czyn.

  • to sobie teraz sprawdź jak wysokie zarobki są w Polsce porównując zarobki z Nigerii dzbanie.

 2. Ten obywatel Włocha ma na imię Ivan ?

 3. Jak opowie kolegom jak w Polsce tanio to na wyścigi będą do nas przyjeżdżać . Zatrzymanie prawka to tak na serio? Będzie musiał kierowcę wynająć aby np do Włoch wrócić?

 4. dlaczego obywatelowi Włoch zabrano prawo jazdy i przyznano punkty karne ? Ten obywatel Włoch to chyba z tych Włoch pod Warszawą ! Proszę o wyjaśnienie do szanownej redakcji !

  • Punkty karne gromadzone przez kierowców posiadających zagraniczne prawo jazdy są odnotowane na terytorium naszego kraju i nie obowiązują poza granicą Polski. Przekroczenie dozwolonego limitu skutkuje analogicznym konsekwencjami jak dla obywateli Polski.

   • Niestety – nie masz racji ! nie pisz takich głupot chyba że jest to twoja opinia !

    • Zatrzymane prawko jest przekazywane staroście, a starostwo przekazuje właściwemu dla zamieszkania obcokrajowca urzędowi. Jakie głupoty?

     • głupoty do kwadratu ! co ma starosta do obywatela Włoch ! no chyba że faktycznie jest z Włoch pod Warszawą to rzeczywiście WK podlega pod starostę ! I nikt nie mówił tu o zatrzymaniu prawa jazdy tylko o punktach karnych !

 5. mnie ciekawi jedno, dlaczego jak jechał 140 go nie zatrzymali. czyżby wtedy za mała kara by była? czy to jeszcze nie było niebezpieczne,, czy przypadkiem nie jest tak że policja go powinna od razu zatrzymać, a nie czekać czy zwolni czy doda gazu??
  nie to żebym popierał „włocha”, jednak z tego co mi wiadomo, policja widać wykroczenie powinna go od razu zatrzymać, a nie czekać aż do 200 się rozpędzi, ale tak by zrobiła normalna policja a nie partyjna.

Dodaj komentarz