Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał 136 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat

Puławscy policjanci zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się dla 50-latka utratą prawa jazdy, wysokim mandatem i kilkunastoma punktami karnymi.

50-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, podróżujący pojazdem osobowym marki Audi, został zatrzymany do kontroli przez puławskich policjantów.

Jak się okazało, mężczyzna poruszał się z prędkością 136 km/h w obszarze zabudowanym, w miejscowości Klikawa. W wyniku naruszenia przepisów drogowych, kierowca został pozbawiony prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Jednak to nie wszystko, 50-latek otrzymał mandat w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych.

Pamiętajmy! Jeździjmy z prędkością dostosowaną do przepisów i panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, czy stanu nawierzchni. Nie zapominajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu.

(fot. Policja Puławy)

Autor: redakcja

8 komentarzy

 1. Wystarczyło rowerem jechać.

  • Ale dzbanie , rower nie rozwija takiej szybkości, a ten i inni na łuku przewaźnie zjeźdzają na przeciwny pas ruchu przy takiej szybkości i wiesz jakie mogą być skutki spotkania się dwóch pojazdów???

 2. dobijać takowych badziewiarzy asfaltu, na wszelkie sposoby !!!!! 😀

  • Na lekcjach z fizyki w szkole podstawowej uczyli mnie, że np. pojazd porusza się z daną prędkością a nie szybkością. Szybko to robi się dwie rzeczy, Możesz podać mi jaka jednostka miary określa szybkość? Może jeden dzban piwa na raz tylko trzeba pić szybko.

   • Jeśli to samo mamy na myśli w znaczeniu „co się robi szybko”, to jednostką miary mógłby być „gram/sekundę” 🙂
    Przy czym dla niektórych w wielkim stresie i związanych z tym problemami żołądkowymi, jednostkę masy można podawać w dekagramach 🙂

 3. Kierowcy, którzy tracą prawko za punkty/prędkość, pewnie leją na te kwity jak zmotoryzowane moczymordy…

 4. Wystarczyło przemalować go na pomarańczowo i tłumik podziurawić. W takim przypadku to na innych uczestnikach dróg spoczywa obowiązek jak najszybszego „ewakuowania się” z drogi.

 5. LRY.. i prawidłowo?

Z kraju