Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne wsparcie finansowe dla szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Placówka szykuje dużą inwestycję

Po rozbudowie szpital w Tomaszowie Lubelskim ma nie być „pomnikiem” w postaci infrastruktury, ale miejscem, gdzie rzeczywiście realizowane będą procedury lecznicze. Inwestycja ma się zakończyć za 2,5 roku.

Szpital w Tomaszowie Lubelskim szykuje się do dużej inwestycji. Ma ona polegać na kompleksowym remoncie i rozbudowie placówki. Projekt zakłada powstanie nowego, pięciokondygnacyjnego budynku, jak też przebudowę obecnego budynku głównego. Do tego dochodzi modernizacja szpitalnej kotłowni oraz zagospodarowanie pobliskiego terenu w tym stworzenie miejsc postojowych wraz z drogami wewnętrznymi.

Jak wyjaśnia dyrektor SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim Dariusz Gałecki, w obiekcie planowane jest zlokalizowanie centralnego bloku operacyjnego z trzema salami operacyjnymi, salą wybudzeniową z pięcioma stanowiskami i pełnym zapleczem, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Do tego dochodzi oddział chirurgii, pracownia endoskopii, oddział noworodkowego, część położnicza oddziału ginekologiczno-położniczego oraz punkt przyjęć dla oddziału ginekologiczno-położniczego.

Jest to jedna z największych inwestycji w szpitalach powiatowych. Kosztorys wskazuje, iż realizacja zadania pochłonie ponad 111 mln zł. Organowi zarządzającemu placówką, jakim jest Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, udało się uzyskać 90 mln zł dofinansowania z budżetu państwa. Pozostałe środki wyłożą sam szpital oraz starostwo.

Jak wyjaśniał w trakcie podpisywania umowy wojewoda lubelski Lech Sprawka, tomaszowski szpital jest niezwykle ważny w sieci lecznictwa szpitalnego. Odegrał też niezwykle ważną rolę w okresie pandemii, gdyż był jednym ze szpitali, który miał już oddział zakaźny. Inwestycja ma na celu m.in. podniesienie jakości i dostępności usług z zakresu ochrony zdrowia, poprawę rezultatów leczenia pacjentów oraz wzrostu kompleksowości i ciągłości opieki. Wpłynie też na uruchomienie w jedynym szpitalu w powiecie tomaszowskim nowych metod leczenia o udowodnionej skuteczności i zmniejszenie czasu oczekiwania na świadczenia zdrowotne.

– To będzie inwestycja, która sprawi, że to nie będzie tylko „pomnik” w postaci infrastruktury, ale miejsce, gdzie rzeczywiście będzie realizacja procedur leczniczych nie tylko mieszkańców powiatu tomaszowskiego i innych powiatów województwa lubelskiego, ale i województwa podkarpackiego – dodał Lech Sprawka.

Rozbudowa szpitala ma się zakończyć w 2025 roku.

(fot. LUW)

3 komentarze

  1. To wcale nie dlatego że tomaszów to 100% wyborcy pisu. Cały świat idzie w kiedunku kilku dużych specalistycznych szpitali a u nas sie wali kase tam gdzie wyborcy. Nie wspomne jeszcze o tym że w yomaszowie najnuższa pensja lekarza to 20000 a pielegiarki xaczynają od 8000

  2. Więcej takich inwestycji.

  3. Pożyjemy – zobaczymy. Póki co to tabliczka, deklaracje i „biba” na koniec wzajemnej adoracji.

Dodaj komentarz

Z kraju