690 680 960

Janów Lubelski otrzymał ponad 10 mln złotych dotacji na rewitalizację i modernizację

Gmina Janów Lubelski otrzymała bezzwrotną dotacje w kwocie 10,5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze te pozwolą m.in. na rewitalizację Janowa Lubelskiego oraz modernizację obiektów użyteczności publicznej.

Dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł gmina otrzymała na rewitalizacje społeczną – gospodarczą Janowa Lubelskiego, która będzie obejmować takie działania, jak: rewitalizacja Rynku z przebudową dworca, rewitalizację Parku Misztalec modernizacja alejek spacerowych, schodów, przepustów. W tym budowę oświetlenia i monitoringu zewnętrznego. Remont stawu wraz z nasadzeniami roślin wodnych.

Wybudowany będzie także ogólnodostępny parking przy ulicy 14 Czerwca. W ramach zaplanowanych działań zostaną zmodernizowane obiekty Parku Rekreacji: modernizacja elewacji i pergoli wraz z instalacją fotowoltaiczną, modernizacja ciągu pieszo – rowerowego, montaż huśtawki dla osób niepełnosprawnych.

Natomiast 6 mln zł gmina otrzymała na kompleksową modernizację obiektów oświatowych, rekreacyjnych i sportowych. Mowa o dokończeniu modernizacji obiektów szkolnych w celu dostosowania do aktualnych potrzeb edukacyjnych, przepisów p.poż oraz warunków higieniczno – sanitarnych (budynek byłego gimnazjum).

Ponadto zostanie wybudowany kompleks sportowy przy szkole podstawowej. Wybudowane zostanie boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, do tenisa wraz z bieżnią z oświetleniem i monitoringiem oraz ogrodzeniem terenu. Zostanie zamontowane mobile sezonowe lodowisko wraz oświetleniem, nagłośnieniem i wyposażeniem.

(fot. UM Janów Lubelski)

11 komentarzy

 1. Współczuje wam mieszkańcy Janowa, fajnie teraz macie bo po remoncie będzie beton!!!
  W Parczewie było fajnie zielono przytulnie , teraz beton . Latem na tym betonie gorąco zimą zimno. Zamiast inwestować w drzewa w zieleń to beton jak za komuny!!!

 2. Jak to dostał od tego niedobrego PISu SKANDAL Powołać komisję Gdzie ta Unia

  • A Janowie piss nie dobry ?? Kiedy to ksiądz zmienił poglądy ??

  • dostał bo burmistrz z pisu,jakby był z psl np. to g….. by dostał – rodzina na swoim

  • 4,5 mln, a 2 mld na telewizję, to naprawdę nie dużo. Taka bieda zapomoga. Państwo dostaję kasę z Unii, a dysponuje rząd danego kraju, w naszym przypadku ten niedobry PiS.
   Kaczorek dogadał się z Węgrami i UE w sprawie budżetu, sypną więcej kasy to i na inwestycje będzie. Ciekawe tylko co teraz odwali Ziobro 🙂

 3. Oby nie zrobili tego co zrobił burmistrz Świdnik, który wybetonował cały środek miasta.
  Płakać się chce jak się widzi ten beton.

 4. Powinni się wziac tam za oświetlenie. Nie dość że jest mało latani to panuje półmrok! Czy natężenie pradu jest słabe czy co innego nie hallo
  Ale tam jest ewidentnie panuje pulmrok.

 5. Będzie za co beton kupić xD

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy