690 680 960

Jak wygląda sytuacja na droga wojewódzkich w regionie? Miejscami jest ślisko, zalega też błoto pośniegowe

Wszystkie drogi wojewódzkie, które administrowane są przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, są przejezdne. Według danych, które zostały zebrane od dyżurnych z 17 Obwodów Drogowych, jezdnia lokalnie śliska może występować w centralnej, wschodniej, zachodniej i południowej części województwa lubelskiego.

Szczególną uwagę powinni zachować wszyscy ci, którzy podróżują drogami wojewódzkimi w okolicach: Annopola, Bełżyc, Biłgoraja, Bychawy, Chełma, Chodla, Cycowa, Dołhobyczowa, Dorohuska, Fajsławic, Frampola, Hrubieszowa, Jacni, Janowa Lubelskiego, Józefowa nad Wisłą, Krasnegostawu, Kraśnika, Lubartowa, Łęcznej, Modliborzyc, Opola Lubelskiego, Poniatowej, Rejowca Fabrycznego, Rozwadówki, Siennicy Różanej, Skierbieszowa, Sławatycz, Sosnowicy, Tarnogrodu, Trzydnika Dużego, Urzędowa, Włodawy, Wojciechowa, Woli Uhruskiej, Zakrzówka, Zamościa oraz Zawichostu.

Błoto pośniegowe kierowcy mogą jeszcze spotkać na drogach wojewódzkich w okolicach: Aleksandrowa koło Biłgoraja, Ciotuszy Starej, Józefowa na Roztoczu, Łukowej, Obszy, Tomaszowa Lubelskiego.

Obecnie do zwalczania śliskości zimowej zadysponowanych jest 37 sztuk sprzętu. W razie konieczności kolejny zostanie uruchomiony w najbliższym czasie.

Według danych z IMGW, dzisiaj w prawie całym województwie, możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem oraz temperatury, która będzie oscylowała w granicach od -1,5 do +3 stopni Celsjusza.

Natomiast w okolicach Bełżyc, Chodla, Konopnicy, Krzczonowa, Miłocina, Niedrzwicy Dużej, Piask, Snopkowa, Świdnika, Wojciechowa, Żółkiewki Osady możemy spodziewać się dzisiaj mżawki, która zmieniać się będzie w opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Do godziny 10, szczególnie w okolicach zbiorników wodnych, może występować mgła, która ograniczać będzie widoczność, a osiadając na jezdni, doprowadzać do pojawienia się lokalnie śliskości zimowej.

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. No i git!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel