Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To rekord od początku pandemii w kraju

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w środę rano o nowych danych dotyczących zakażeń koronawirusem w kraju. Minionej doby zarejestrowano w Polsce ponad 50 tys. kolejnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

– Piąta fala nabiera rozpędu. Mamy dziś powyżej 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – powiedział w rozmowie z Interią wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Dane te wskazują, że jest to najwyższa liczba zakażeń od początku pandemii w kraju. Dotychczas rekordową liczbę zakażeń odnotowano w sobotę, 22 stycznia. Wówczas potwierdzono 40 876 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Minionej doby wykonano również rekordową liczbę testów, bo aż 170 tys. Jak się okazuje, udział mutacji Omikron to dzisiaj 40% nowych zakażeń.

– To się bardzo dynamicznie zmienia i ta liczba bardzo szybko rośnie – poinformował w wywiadzie wiceminister Kraska.

To, jak duża skala zakażeń występuje w kraju, pokazują zdjęcia z wczoraj sprzed punktów wymazowych na Pomorzu, gdzie oczekiwanie na wykonanie wymazu wynosiło kilka godzin.

– Ogromne kolejki do punktów pobrań w całej Polsce. Policjanci kierują ruchem. W Rumi na drodze krajowej nr 6 w kierunku Gdyni prawy pas ruchu jest zablokowany i nieprzejezdny. Podoba sytuacja jest w Wejherowie przed szpitalem, gdzie samochody podjeżdżające na wymaz, stoją nie tylko na parkingu, ale także na drodze do szpitala – informowali wczoraj policjanci.

(fot. WOT)

79 komentarzy

  1. Dziękuję!

  2. Nie mniej jednak twórca metody PCR dr biochemii Kary Mullis którego zamordowano w 2919roku zaznaczał, że testy te dają 80% wyników fałszywie dodatnich.

    • Ten twórca zmarł przed pandemią COVID- a i używał LSD w celu otwarcia umysłu w kontakcie z istotami pozaziemskimi przez gadającego szopa pracza. Co więcej, nie został zamordowany, ale zmarł na powikłania po zapaleniu płuc.

Z kraju