Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ich działania mają wywołać strach przed myśliwymi. PZŁ odnosi się do protestu aktywistów

Jutro w Lublinie ma się odbyć protest zorganizowany przez aktywistów z grupy Lublin Przeciw Myśliwym. Polski Związek Łowiecki wystosował oświadczenie, w którym odnosi się do ich działań.

65 komentarzy

 1. „Aktywiśći” to słowo zalatuje PRLem

 2. Jak widzicie myśliwego że łamie prawo, róbcie zdjęcia i wzywajcie policję.
  Plus telefon do zarządu okręgu.
  Lazło mi to bydło i strzelało w stronę budynku.
  Od telefonu mam spokój.
  Dzikie zwierzęta przychodzą pod sam dom, nic im nie grozi.

 3. Mandat kosztuje, obywatelu, za bezpodstawne wezwanie patrolu. Myśliwy jest lepiej obeznany w prawie, bo przechodził szkolenia. Co tobie się wydaje łamaniem prawa może nim wcale nie być- więcej rozwagi życzę na przyszłość.

 4. ale wy macie problemy !!! Korzystacie z pól, parków i lasów które nie są waszą własnością. Zbieracie grzyby i jagody. Lamentujecie bo myśliwi raz, lub dwa razy w roku pojawią się na polach. Polowanie jest za wiedzą i zgodą odpowiednich służb państwowych. Ilość i rodzaj zwierzyny przeznaczonej do pozyskania jest ustalane przez urzędników państwowych. Zwierzyna jest własnością państwa. Myśliwi płacą do budżetu państwa za możliwość polowania. Za niewykonanie planów odstrzału są naliczane kary przez nadleśnictwo, oczywiście więcej zwierzyny to również więcej szkód rolniczych które pokrywają też myśliwi z własnej kieszeni. Zapytajcie rolników czy zgadzają się by wataha dzików zniszczyła im parę hektarów pszenicy, lub kukurydzy. A może sarenki zgryzły rzepak? lub leśniczemu młode drzewka. Pozdrawiam

  • Jak mysliwy pojawi się na polowaniu w moim prywatnym lesie lub polu, to ja też do myśliwego będę strzelał. W głowę aby świadków nie było. W końcu to zwierzę państwowe. Ostrzegam !!!!

 5. Tomek. Wyjmij gumę z majtek i sobie strzel w głupi łep

  • Strzelę tobie ale nie z gumy. Pomyśl zanim wleziesz na mój teren. Tobie wydaje się to jako głupi żart ale uwierz, że tak nie będzie. Pamiętaj, że zmieniły się zapisy o obronie koniecznej i wystarczy abyś miał w rękach broń uznam, że chcesz do mnie strzelać a wtedy kulka leci w twoją stronę. To nie są żarty.

   • Bardzo chciałbym, żeby te posty przeczytał ktoś z WPA. Szybciutko przestałbyś strzelać. No może z wspomnianej gumy z majtek mógłbyś.

    A obrona konieczna? Pokaż mi tu „bezpośredni, bezprawny zamach”. Policjanci tez noszą broń – do nich też strzelasz?

 6. mozecie polowac na scierwojady i kretoszczury.
  nie przeszkadza mi to.. tylko uwazajacie na cieniostwory.
  a tak powaznie to mysliwi sa potrzebni.
  byle tylko nie przesadzali z ubojem.
  osobiscie uwazam ze polowanie z bronia jest slabe bo to jest too easy.
  zacznijcie uzywac kusz i lukow

 7. Noun masz fantazję. Teraz to się używa noktowizorów, oczywiście przez tych nowobogackich, latarek o specjalnym kolorze światła, reflektorów samochodów, telefonów i innych tam sygnalizatorów pojawienia się zwierza w miejscu gdzie się go karmi o coraz skuteczniejszej broni nie wspomnę. Nie orientuję się co jest legalne a co nie ale takie rzeczy można usłyszeć od niektórych nadmiernie wylewnych myśliwych w różnych okolicznościach. Dzisiejsze myślistwo uprawiane indywidualnie to w większości zwykłe kłusownictwo, etyka pojawia się tylko przy okazji polowań zbiorowych i to nie zawsze. Czy polowanie w otoczeniu 100m od budynków ma coś wspólnego z prawdziwym myśliwski hobby ???