Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Holujący miał niemal pół promila, holowany prawie 2. Kierowcy audi odpowiedzą przed sądem

Parczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali swoimi pojazdami będąc po alkoholu. Jeden z nich miał niemal pół promila, drugi zaś prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W miniony piątek wieczorem w miejscowości Okalew, w gminie Milanów w powiecie parczewskim policjanci zaważyli dwa pojazdy marki Audi. Kierowca jednego z nich holował drugi pojazd.

Mundurowi widząc, że mężczyźni mają problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy po zaśnieżonej drodze postanowili zatrzymać je do kontroli. Podczas rozmowy z kierującym, który prowadził holujący pojazd, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 26-latek miał w organizmie blisko pół promila alkoholu, zaś 27-latek siedzący w pojeździe holowanym miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni w tym momencie zakończyli dalszą jazdę i zostali zatrzymani.

Obaj zostali przewiezieni na komendę i stracili swoje prawa jazdy. 26–latek, u którego poziom alkoholu nie przekroczył pół promila alkoholu będzie odpowiadał za wykroczenie i grozi mu grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast 27–latek będzie odpowiadał za przestępstwo. Jemu z kolei grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Autor: redakcja

9 komentarzy

 1. ałdi to stan umysłu i poniemiecki złom kultywowany przez wieśniaków !!!!

  • Policmajster zazdrośnik kierowca skody.

   • Policmajster zazdrosny kierowca hondy w której rdza podłogę zjadła i teraz w buty mu się leje.

   • Jeżeli nie kieruje po pijaku, przestrzega przepisów i zachowuje kulturę na drodze, to niech sobie jeździ nawet i połówką skodą zespawaną z dwoma ćwiartkami od aŁdi.
    To nie marka pojazdu jest problemem, lecz jakie chamy nimi jeżdżą. To dla wszystkich powinno być oczywiste. Ale zastanawiające jest dlaczego niektórzy tak oburzają się na to, gdy ktoś nazwie rzeczy po imieniu.
    2 pijanych (z czego jeden niedopity) w 2 samochodach. Co tu można usprawiedliwiać i pisać o Skodach – co to ma do tematu?

 2. a dzbany z wiejskiej i okularnik wiecznie wymachujący łapami dalej nic nie robią w kwestii pijanych bandytów za kierą !

 3. Jaka piękna kumulacja!

 4. Wiódł ślepy kulawego……

 5. Znowu Okalew !!! Co oni tam wyprawiają tymi autami?Wielka szkoda że nie nie ma już ormo kiedyś takie rzeczy były tam nie do pomyślenia nawet

 6. Holowany nie zakąszał.