690 680 960

Gwałtowne burze i opady gradu nad naszym regionem. Zaobserwowano też trąbę powietrzną

Sprawdzają się ostrzeżenia synoptyków. W północnej części województwa lubelskiego przeszła gwałtowna burza. Strażacy wypompowują wodę z zalanych budynków.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podniósł stopień ostrzeżeń pogodowych dla naszego regionu. Wcześniej mówiono o burzy z opadami deszczu i gradu, obecnie synoptycy wskazują, iż mogą się tworzyć nawet trąby powietrzne.

Jak do tej pory gwałtowna burza przeszła w północnej części województwa lubelskiego. Dokładnie chodzi o rejon Białej Podlaskiej. Towarzyszyły jej ulewne opady deszczu, lokalnie pojawił się też grad. W ciągu godziny w niektórych miejscach spadło nawet 60-70 mm deszczu.

Strażacy zanotowali ponad 30 interwencji, z czego ponad 20 na terenie powiatu bialskiego, reszta w powiecie włodawskim. W Białej Podlaskiej woda zalała ulice oraz garaże i kilka budynków. Jedno zgłoszenie dotyczyło też uszkodzonego dachu. Kilka kolejnych związanych było z leżącymi na drogach konarami, które uniemożliwiały przejazd.

Grad wyrządził spore straty w uprawach rolnych. Dodatkowo otrzymaliśmy kilka sygnałów na temat zaobserwowanej w rejonie Terespola trąby powietrznej. Zdarzenie potwierdza również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jak ustaliliśmy, rzeczywiście uformowała się ona, jednak już poza granicą naszego kraju, a dokładnie na Białorusi.

Obecnie sytuacja się unormowała. Nie ma informacji, aby w wyniku burz ktokolwiek ucierpiał.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. Jedna burza na całe województwo.

  • Kolejny inteligentny inaczej. Wg ciebie źle, że jedna burza na całe województwo? Idź to powiedz osobom, którym zalało posesje, zerwało dachy, czy zniszczyło uprawy. Idź, i powiedz im prosto w oczy, że dla ciebie to za mało i powinno być więcej burz i nawałnic.

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Ja tam bym poszedł i powiedział, ale mam jakieś marne 13 tys kilometrów i prawdę mówiąc to mi sie nie chce… idź sam co będziesz jakiegoś małolata namawiał… 😆

   • Ale co im powiedzieć? Można najwyżej zapytać czy się ubezpieczyli. Bo to samo się powtarza co roku. Taki mamy klimat,jest to normalne.
    Bo ja ze swojej kieszeni niemam zamiaru sponsorowac [***].

   • Polecam przeglądać radary opadów, rzeczywiście widać że większość tych strasznych burz jest lokalnie i szkoda się przejmować. A nie klikbajty medialne o trąbach powietrznych, a wychodzi że nawet nie w Polsce.

  • Stop głupim komentarzom

   Oho kolejny specjalista od pogody, co spał na geografii w szkole. Tyle narzędzi dostępnych w sieci dla wszystkich, ale ty akurat musiałeś napisać taką bzdurę hahahaha. Możesz mi napisać skąd masz takie przemyślenia? A już wiem, u ciebie na wsi nie padało, czyli nie było nigdzie burz hahahahaha weź se skorzystaj z radarów pogodowych i nie bredź, bo się ośmieszasz.

 2. Też mi rzeczywiscie wyścigi. Marian dzisiaj S17 też popierdylał 200 km/h

 3. Eulalia (niejaka)

  No to, prawie tradycyjnie małolaty zapomniały o czym artykuł był i pożarły sie o byle goowno 😆

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas