Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Grupa migrantów koło Włodawy. Cudzoziemcy usiłowali dostać się do Polski pontonem

Sześć osób minionej nocy usiłowało przepłynąć Bug w okolicach Włodawy. Próba została udaremniona, zaś migranci w towarzystwie mundurowych odeszli wgłąb Białorusi.

W nocy z wtorku na środę funkcjonariusze patrolujący w pobliżu Włodawy teren granicy dostrzegli po stronie białoruskiej grupę sześciu osób. Przygotowywały się one do pokonania rzeki granicznej za pomocą pontonu. Na miejsce skierowane zostały dodatkowe siły mundurowych.

Jak wskazują służby graniczne, zdecydowana reakcja sprawiła, że migranci zrezygnowali z próby przeprawienia się przez Bug. Po oświetleniu terenu, jak też nadanych komunikatach, osoby te zabrały ponton i oddaliły się od rzeki. Co więcej, ich działania były nadzorowane przez osoby w mundurach, w których towarzystwie migranci odeszli wgłąb Białorusi.

Był to jedyny incydent minionej doby na terenie granicy polsko-białoruskiej w naszym regionie. Jak już informowaliśmy, w ostatnich dniach funkcjonariusze zanotowali dwie podobne próby przekroczenia granicy, jedną na wysokości Janowa Podlaskiego, drugą w okolicach Sławatycz. Obie zostały udaremnione.

(fot. 18DZ/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. strzlac z gwozdziarki w pontony

 2. 6 dni płynęli???

 3. Mimo że bug jest dziką rzeką kiedyś za małolata przepływałem na stronę białoruską oczywiście latem

 4. jak zwykle za nimi stoją umundurowane stroboskopy z Białorusi

  • A kto by takim pozwolił bez nadzoru chodzić po swoim kraju. Biali zachodni frajerzy co najwyżej.

   • Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

    „njeto” – pogłówkuj… i w Polsce jest sporo takich co nie tylko pozwoliliby taki łazić po Polsce, ale i woziliby ich swoimi furami, tyle, że nikt im nie proponuje refundacji paliwa.
    Nawet do swoich domów by ich przyjmowali, tylko nie na swój, a nasz podatniczy koszt,

Z kraju