Groźny wypadek na Drodze Męczenników Majdanka. Nie zauważyła nadjeżdżającej dacii

Dwa samochody osobowe zderzyły się dzisiaj rano na Drodze Męczenników w Lublinie. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

Do wypadku doszło w sobotę rano na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ulicą Lotniczą zdarzyły się dwa samochody osobowe. Z informacji, które uzyskaliśmy na miejscu zdarzenia wynika, że kobieta kierująca fordem, jadąc Drogą Męczenników Majdanka od strony centrum wykonywała manewr skrętu w lewo, w ulicę Lotniczą. Wymusiła jednak pierwszeństwo przejazdu na dacii, jadącej od strony Majdanka.

Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku którego ford zatrzymał się dopiero na pobliskiej skarpie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jedna osoba, kierujący dacią mężczyzna, została przetransportowana do szpitala. Jak ustaliliśmy, doznał on m.in. obrażeń rąk i głowy. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Jak wyjaśniała kierująca fordem, skracając w lewo widoczność zasłoniły jej znajdujące się na lewym pasie pojazdy. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez blisko dwie godziny ruch na skrzyżowaniu był utrudniony.


(fot. Mariusz)

(fot. Maciej)

(fot. lublin112)
2015-05-02 12:11:56

24 komentarze

  1. Gdyby był tor… to i kierowcy nadzoru ruchu MPK mieliby gdzie się wyszaleć 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie