Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Biskupice: Sędzia liniowy miał ponad 2 promile, interweniowali policjanci

Wczoraj w Biskupicach podczas meczu piłkarskiego po murawie biegał pijany sędzia liniowy. O sprawie policjantów poinformował trener jednej z drużyn.

Do zdarzenia doszło w Biskupicach podczas meczu LKS Biskupice – KS Bronowice Lublin. W przerwie meczu około godziny 17:00 trener jednej z drużyn powiadomił świdnickich policjantów, że jeden z sędziów liniowych jest pijany.

– Policjanci, którzy przybyli na miejsce przeprowadzili badanie alkomatem. Okazało się, że 40-letni sędzia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – informuje podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Sędzia główny wyznaczył zastępcę sędziego liniowego. Policjanci w Świdniku prowadzić będą czynności w kierunku wykroczenia.

2015-05-02 12:05:46
(fot. ilustr. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Z ciekawości – co to za wykroczenie?

  • Widzisz, Polska to kraj przepisów i przepisików, niedługo to będziemy mieć określoną godzinkę, w której można będzie coś wypić

  • Sędzia nie trzymał linii prostej tylko biegał wężykiem i nie mógł pilnować linii przedostatniego, która jak wiadomo jest jedyną z trzech linii spalonego, którą asystent pilnuje. W związku z tym nie nadawał się do wypełniania swoich obowiązków (był niedysponowany). Stanowi to naruszenie postanowień Art. 5 Przepisów Gry w Piłkę Nożną.

   • Ale Policja i tak chyba mu za to żadnej kary nie da bo nie ma na to paragrafu w KW ani KK ?

    • Jest jest, Art. 70 paragraf 2 KW.
     Poza tym musi protokół spisać policja, bo w razie, gdyby badanie wykazało 0,00, to kwestionujący trzeźwość odpowiada za pomówienie.

  • sędziowie otrzymują wynagrodzenie za prowadzenie meczów. Odpowiadają na tych samych zasadach jakby w normalnej pracy robili po pijaku. Znam sedziego którego skazano i dodatkowo był nauczycielem wf i przez jego głupote zwolnili go ze szkoły.

 2. Sędzia nie może być pijany, musi być trzeźwy. Jest to wyraźnie ujęte w przepisach . Sam jestem sędzią, ale z pijanym jeszcze mi się nie zdarzyło jechać 🙂

  • Domin- Jesteś sędzią własnego losu. Tak jak każdy , więc czym się chwalisz ??? .

 3. Po co odrazu policja trzeba było mu dać czerwoną kartkę 😉

 4. jaka liga taki sędzia

 5. Przecież to B-klasa a w niej normalne jest to że na mecz przyjeżdża sędzia główny i tylko jeden liniowy, na drugiego biorą pozoranta z trybun, wiec to pewnie żaden sędzia. Zadzwonili po policje bo wstyd im było że od wieśniaków dostają i liczyli na walkower.

 6. @Qpr Teraz nawet na B klasie mecze (poza nielicznymi wyjątkami) mają pełną obsadę, więc to nie był jakiś przypadkowy chłop tylko licencjonowany sędzia. Dodam, że sędzia z ChOZPN bo mecze w powiecie łęczyńskim i świdnickim bardzo często są obsadzane przez sędziów z tego okręgu, mimo że kluby z tych powiatów podlegają pod okręg lubelski.

 7. To już kolejny sędzia z Krasnegostawu,a jego koledzy zachowali się fair,zabierając pijanego na mecz?Kilka lat temu pijany sędzia uciekał przed policja w Dubience,ale go zatrzymali,no i był pijany,alktualnie reprezentuje środowisko sędziów bedąc w zarzadzie OKS ChOZPN,wstyd dla organizacji!A teraz kolejny sądzia również z Krasnegostawu,chyba przepijaja diety za mecze?Brak odpowiedzialności,to powinna być dozywotnia dyskwalifikacja i podanie na forum publiczne z imienia i nazwiska!