Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groził zabójstwem, pobiciem i spaleniem domu. Recydywista trafił do aresztu

Włodawscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Włodawy. Mężczyzna groził pozbawieniem życia oraz spaleniem domu córce swojej konkubiny oraz jej babce. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Kryminalni z Włodawy od pewnego czasu zajmowali się sprawą dotyczącą mężczyzny, który wobec bliskich miał kierować groźby karalne. Mundurowi przesłuchali świadków oraz sprawdzili wszystkie informacje dotyczące zdarzenia.

– Gdy mundurowi zebrali dostateczną ilość dowodów, zatrzymali 41-letniego mieszkańca Włodawy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pod wpływem alkoholu, wielokrotnie groził słownie jak też za pośrednictwem wiadomości tekstowych córce swojej konkubiny. Dziewczyna słyszała od niego groźby zabójstwa, pobicia czy też spalenia domu. Adresatką jego terroru została również babka dziewczyny, której groził podobnymi czynami – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Słowa wypowiadane przez 41-latka wydawały się realne, tym bardziej, że w 2019 roku opuścił mury zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

– Na podstawie zebranych dowodów Sąd Rejonowy we Włodawie zadecydował o 3 miesięcznym areszcie. Za groźby karalne kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, jednak mężczyzna odpowie w warunkach recydywy co wiąże się z wymierzeniem kary większej o połowę – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

3 komentarze

  1. Fachowiec zawodowiec

    Taki patus się nie zresocjalizuje nie ma szans szkoda go utrzymywać

  2. Słabo działa resocjalizacja w tym kraju. Siedział za podobne przestępstwa i nic go to nie nauczyło. Taki typ już się nie zmieni.

  3. Wschodnia Patologia, przez duże P.

Dodaj komentarz

Z kraju