Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Graficiarze wpadli po pościgu

W nocy policjanci zauważyli na ulicy Mełgiewskiej graficiarzy malujących jeden z nowych wiaduktów. Ci na ich widok wskoczyli do samochodu i zaczęli uciekać. Zatrzymano ich po pościgu.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy w Lublinie. Przed północą funkcjonariusze operacyjni podczas patrolu miasta zainteresowali się samochodem stojącym w pobliżu jednego z wiaduktów, na nowo wyremontowanym odcinku ulicy Mełgiewskiej. Zatrzymali się w pobliżu i postanowili sprawdzić okolicę. Gdy podeszli w pobliże wiaduktu, usłyszeli charakterystyczny odgłos stukania, który wydają puszki z farbą w sprayu.

Po chwili zauważyli kilka osób, które na ścianach wiaduktu umieszczali napisy i rysunki. Graficiarze na widok funkcjonariuszy rzucili się do ucieczki. Wskoczyli do stojącego nieopodal samochodu i zaczęli uciekać próbując zgubić goniących ich policjantów. Na niewiele im się to zdało, gdyż już po kilku minutach zostali zatrzymani w rejonie ul. Grygowej.

Podczas oględzin wiaduktu a także przeszukania auta, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. pojemniki z farbą, rękawice, szablony z wzorami, a także rozkładaną dwustopniową drabinę. W samochodzie oraz przy jednym z zatrzymanych ujawniono także niewielkie ilości suszu konopi indyjskich.

Jak wyjaśnia kom. Renata Laszczka – Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców Lublina, w wieku 24 i 25 lat. Obecnie wykonywane są z nimi czynności a także ustalane straty jakich dokonali.

(fot. lublin112)
2013-09-23 13:17:57

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone