690 680 960

Górnicy z Bogdanki żądają podwyżek. Oczekują też podniesienia wartości posiłków i kwoty dojazdu do pracy

Podwyżki płac domagają się górnicy z kopalni w Bogdance. W ich imieniu związki zawodowe wystosowały do zarządu oczekiwania, oraz chcą niezwłocznego rozpoczęcia rozmów w tej sprawie.

We wtorek związki zawodowe działające w spółce Lubelski Węgiel Bogdanka, skierowały do zarządu kopalni oczekiwania dotyczące wynagrodzeń na przyszły rok. Zaapelowały one o rozpoczęcie negocjacji, których celem jest ustalenie zasad realizacji polityki płacowej. Do tego dochodzi też regulacja świadczeń, jakie przysługują górnikom.

Przede wszystkim chodzi o wyrównanie tegorocznych wynagrodzeń o współczynnik inflacji, a także podwyższenie przyszłorocznego średniego przeciętnego wynagrodzenia o 15%, do kwoty 10 100 zł. Pracownicy kopalni oczekują również przejrzystych i jasnych kryteriów podziału premii produkcyjnej za 2021 rok, oraz odpisu na pracowniczy program emerytalny do 5,5%.

Nie bez znaczenia jest także podniesienie wartości posiłku regeneracyjnego do 1% najniższego krajowego wynagrodzenia, ich realizacja w różnych placówkach handlowych, a także podniesienie kwoty dojazdu do pracy do 12 zł za dniówkę. Górnicy oczekują, że rozmowy w tej sprawie zostaną podjęte w ciągu dwóch tygodni. Zrezygnowali również z zaplanowanego na jutro wiecu załogi.

(fot. LW Bogdanka)

59 komentarzy

  1. Nie umiem zrozumieć tego ogólnopolskiego bólu du..y że górnicy mają benefitu. A to 13, a to 14 a to podwyżki wczasy pod grusza zabrali dla niewtajemniczonych a gadających. Czy ktoś z taką nienawiścią podchodzi do pracowników MOPS czy GOPS praca lekka za biurkiem czysta benefity podobne, nauczycieli praca niewyczerpujaca wolnego do cholery, zawodowi żołnierze to przedszkole a nie wojsko a place czy dodatki mają liczne i w dodatku również na członków rodziny. Ale to górnik bo pazerny bo nieopłacalny bo dopłacamy do nich… Przeżyj jedną zmianę pod ziemią i powiedz czy wypłata jest adekwatna do pracy i jej warunków. Amen.

  2. Najpierw do redakcji. Dlaczego w artykule nie zaznaczacie ze kwota, którą podajecie to kwota brutto, a po drugie jest to średnia zarobków z całej kopalni? Lubicie wywoływać gównoburze? Najpierw się doinformujcie, pokażcie ze zawód dziennikarza jest rzetelny, a nie opiera się na plotkach. No chyba, że wystarcza wam poziom „faktu”, to dobrze wam idzie.
    A do całej reszty komentujących, którzy wylewają hejt, zapraszam na dół, przekonać się jak wygląda ta praca, a później dopiero komentować. Na wiem, że w mentalności Polaka jest uprzykrzanie życia innym co by ktoś czasem lepiej nie miał. Ale najpierw pomyslcie ile wysiłku trzeba włożyć w dany zawód, a później śmiało piszcie co i jak. Czasy gdzie pracownik LW zarabiał 2 czy 3 razy więcej niż w innych zawodach minęły lata temu. A godnie chce żyć każdy. Każdy ma prawo walczyć o swoje. Więc jak komuś nie pasuje ile zarabia niech weźmie przykład i zacznie walczyć o swoje

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas