690 680 960

Główne drogi zamieniły się w rzeki. Do niektórych miejscowości ciężko było dotrzeć (zdjęcia)

Ukształtowanie terenu sprawiło, że deszczówka, która nie była w stanie już wsiąknąć w ziemię, spływała na niżej położone tereny. Przez to wiele dróg zamieniło się w rwące potoki.

We wtorek wiele dróg w Janowie Lubelskim i okolicach zamieniło się w rwące potoki. Ukształtowanie terenu sprawiło, że deszczówka, która nie była w stanie już wsiąknąć w ziemię, spływała na niżej położone tereny. Znacznie przybrała również rzeka Biała.

Pełen wody był też kanał łączący rzekę z zalewem. Jak alarmowali mieszkańcy, nawet podczas pamiętnych powodzi, jakie nawiedzały powiat janowski, nie było tyle wody w rzece.

Ze względu na zalane drogi utrudniony był też dojazd do niektórych miejscowości. Po raz kolejny woda dała się we znakom mieszkańcom miejscowości Wierzchowiska Pierwsze i Drugie w gminie Modliborzyce, które położone są w zagłębieniu terenu. Obecnie sytuacja ma być już unormowana.

W wyniku intensywnych opadów deszczu, na terenie powiatu janowskiego straż pożarna odnotowała 83 interwencje. Działania Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w większości dotyczyły wypompowywania wody z zalanych budynków gospodarczych i mieszkalnych, usuwania powalonych drzew i konarów oraz udrażnianiu przepustów. W szczytowym momencie w akcje ratownicze zaangażowanych było blisko 30 zastępów

(fot. nadesłane – Michał, Paweł, PSP Janów Lubelski)

5 komentarzy

  1. Polski ład i tak zgonią winę na Tuska …..

  2. „Ja wam wójta nie wybierałem” cytując klasyka.

  3. jeszcze więcej kostki…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!