Gigantyczne korki w rejonie przebudowy skrzyżowania ul. Diamentowej z ul. Krochmalną

Od dzisiaj obowiązuje nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Diamentowej z ul. Krochmalną. Alarmujecie nas o ogromnych korkach na ulicach przylegających do rejonu przebudowy.

Od wtorku z ruchu została wyłączona północna jezdnia ul. Krochmalnej na odcinku dwujezdniowym oraz jezdni ul. Diamentowej na wysokości hurtowni materiałów budowlanych. Na sąsiedniej jezdni ruch pojazdów zorganizowany został w taki sposób, że do dyspozycji jest po jednym pasie w każdym kierunku.

Wjazdem i wyjazdem z jednojezdniowej części ul. Krochmalnej są te pasy ruchu, które aktualnie służą do zjazdu ze skrzyżowania w ul. Krochmalną w kierunku dworca PKP. Na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową został wydzielony pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony ul. Jana Pawła II w stronę dworca PKP.

Od rana alarmujecie na o poważnych utrudnieniach z przejazdem. Korki utworzył się m.in. na ul. Jana Pawła II, na ul. Diamentowej oraz na przyległych ulicach. Niektórzy tracą cierpliwość i zawracają przez pas zieleni na ul. Jana Pawła II. Część kierowców jest zdezorientowana nowym oznaczeniem na jezdni.

Niestety te utrudnienia potrwają około 6 miesięcy. Inwestycja zakłada budowę skrzyżowania dwupoziomowego ze skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z sygnalizacją świetlną.

2018-04-10 07:32:35
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

54 komentarze

 1. Kiedy zazna przebudowę skrzyżowania przy gali i aleje racławickie ??

 2. korki w tym mieście „inspiracji” ….bus-pasów !?! etc…. powinni kogoś za to wywalić

  kogo zainspirowały bus-pasy!?!

  przy wyborach zainspiruje się inną frakcją….

  • Bus pasy muszą być . Nie tylko Ty chcesz dowieżdż swoją pierdzącą na czas . Ludzie jadą do i z pracy , jak też uczniowie do szkół . Jak też Twoja matka i rodzina . Kto robi korki ? Ty i setki Tobie podobnych właścicieli aut , którzy mają do pracy 4-5 przystanki , ale muszą jechać swoim autem , a jak by mogli to wjechali by nim za biurko .

   • Bus pasy mają rację bytu gdyby prowadziły przez znaczną część miasta a nie przez 200m w dwóch miejscach w Lublinie. Powstały tylko dlatego, że dotacja tego wymagała.

    • … i dlatego przy nowo powstałych ulicach , jak choćby przy ul.D.M.M będą nowe i długie .

     • będą nowe i długie, tak samo jak będą długie korki osobówek w których będą stały autobusy próbując dojechać do bus pasów.
      Czy kiedykolwiek na DMM autobusy miały problemy z przejazdem by potrzebować bus pasów?

     • Do czasów bus pasów wszyscy uczestnicy ruchy korzystali z przestrzeni na równych prawach. Bus pasami wywołano niezłą wojnę między kierowcami osobówek i mpk… kierowcy osobówek przestają wpuszczać autobusy z zatoczek itp… Podziękujmy władzom za ten stan…

     • jOOj ma rację.

     • Buspasy są jeszcze bardziej szkodliwe dla ruchu niż drogi rowerowe. W Lublinie są przy JPII i to jest chyba największy idiotyzm drogowy Lublina. Napewno nie ułatwiają przejazdu autobusom a szkodzą wszystkim innym.

   • Jak wygląda ruch z buspasami można sobie sprawdzić w Rzeszowie. Osobiście nie polecam. Spowalnia ruch dla wszystkich, nabija kabzę policji.

  • Zainteresuj się najlepiej suchą frakcją. Bus pasy przeszkadzają ci, bo z nich nie korzystasz jako pasażer komunikacji miejskiej.

 3. Oczywiście LUB ma w nosie przepisy co widać na zdjęciu.

  • Tristan Książe Porn-Walii

   Zdjęcie jest z czasu kiedy ruch obowiązywał jeszcze na obu jezdniach ul. Krochmalnej, przygotowano tylko znaki poziome, nie było jeszcze zjazdów na pas od strony boisk. Spokojnie, dzisiaj już się tak nie pojedzie nawet niezgodnie z przepisami.

  • to zdjecie z wczoraj – te oznaczenia nie działały wiec wyluzuj

   • Oddaj prawo jazdy. Żółte linia obowiązują od momentu namalowania. Tam nie było żadnego znaku, że obowiązuje od do.

    • Według Ciebie co powinien zrobić kierowca jadący ul. Diamentową w kierunku ul. Jana Pawła jeśli na skrzyżowaniu z ul. Krochmalną pojawiała się żółta podwójna ciągła w poprzek jezdni? Hamulec w podłogę i próba skrętu o 90 stopni w kierunku dworca?

    • jeśli chcesz oddać PJ nie ma sprawy bo kolego w błędzie jesteś:) dopóki znaki pionowe są zakryte czego na zdjęciach nie widać obowiązuje oznakowanie poziome białe 😉

     • „dopóki znaki pionowe są zakryte […] obowiązuje oznakowanie poziome białe”
      Ciekawe jak długo trwa wygooglowanie takich informacji w necie??

 4. Calkiem zjechalem z Jana Pawla jak zobaczylem co sie dzieje. Masakra.

 5. Jakiś aktor przygotował rozwiazanie na czas remontu – dzieci nie dojeżdżają do szkoły, rodzice do pracy – bo stoją w korkach i tak ma być przez 6 miesięcy????!!!!

 6. Utrudnienia?? Przecież to jest całkowity paraliż tej części miasta!!! Czy osoby które tak bezmyślne planują remonty i przebudowy dróg poniosą za to odpowiedzialnosc?? Jak można w jednym czasie uruchomić tak wiele projektów??

 7. Jeśli ktoś myśli, że może oszukać system i dojechać na Diamentową od strony Zemborzyckiej to mam złe wieści…

 8. stoi Romera do Nałkowskich i od Nałkowskich do Krężnickiej i Janowskiej. Jest tragedia. Z dziesiątej na czuby droga zajmuje ok godziny.

 9. Tylko 1.40 godz. Od zalewu do skrzyżowania

  • W 1,5 godziny to można Lublin ze 4 razy przejechać w szerz i wzdłuż (jadąc szybko). A spokojną jazdą ze 2 razy. Ale oczywiście rowerem.

 10. A ja rowerkiem. Drobny kłopot pod wiaduktem/mostem na Janowskiej, ale reszta miodzio.

  • Jeśli problem ciebie nie dotyczy to po co się wypowiadasz? Nie każdy chce i może używać rowera.

 11. tak wygląda ekologiczne miasto LUBLIN ,a można było trochę pomyśleć i odwrócić kolejność najpierw dołączyć drogę z pod Areny do Jana Pawła i 6 pasów dalej mogło funkcjonować, a przebudowę spokojnie realizować bez ruchu z kierunków Jana Pawła i Krochmalnej

 12. 7.40 wyjechałem z wrotkowskiej w stronę Hebrapolu. Calutka, dosłownie calutka Diamentowa stała. Na Zemborzyckiej do skrzyżowania z Budowlaną tez sznurek samochodów w tamtym kierunku. Myślę że w ciągu pół godziny wydłużył się spokojnie do Kruczkowskiego. Janowska odpada, tak naprawdę alternatywy brak.

 13. Czy dzisiejszy paraliż Solidarności, Głowackiego i Popiełuszki to też w związku z Krochmalną?

 14. Dziś przed 8:00 była całkowicie zakorkowana al. Solidarności, to z tego samego powodu? Czy może przez pożar przy Ruskiej? Widziałem Północną śmigały wozy straży pożarnej, ale co było powodem korka na całej długości al. S.?

 15. rano duży ruch na BMC, Kraśnickiej, Zana – wyglądało jak by auta jechały od JPII duuuuzo wiecej niż zwykle.

 16. I wracac zaraz trzeba…Chyba lepiej przez obwodnice niz przez Jana Pawla.

 17. rano po godzinie 5 było ok, chwile po 14 stało się około 10/15 minut na Krochmalnej żeby wyjechać na Jana Pawła.

 18. oj Żuku Żuku żeby ci Twoi urzędnicy od dróg nie pociągnęli Cie na dno.
  Wku…nie ludzie na to co się wyprawie na drogach jest duże i nie chodzi o to że się coś buduje, remontuje, tylko sposób w jaki się to robi.

  Żuku, wstrzymaj tą przebudowę (Diamentowa-Krochmalna) na 2 miesiące do czasu oddania przedłużenia Bohaterów Monte Cassino, możemy te 2 miesiące dłużej poczekać na Diamentową-Krochmalną….

 19. Ja o 6:10 normalnie przejechałem bez żadnych problemów i jak wracałem o 18 też żadnych problemów nie widziałem. Może dlatego że jak normalny człowiek pracuję, a nie jeżdżę przez cały dzień po mieście.

 20. a ja sobie pożyczę paralotnie i będę startował w miejscu A i lądował w miejscu B bez korków .Ale na razie wsiadam na motocykl i patrzcie w lusterka to tylko rok tej męki.Alternatywne drogi już mi się skończyły.

 21. Jak to będzie takie 6 miesię jak na ul.Pocztowej to ja inwestuję w motolotnię.

 22. Skoro skrzyżowanie dwupoziomowe to po jakiego grzyba znowu wciskają światła.

 23. Wystarczyło, że zamokły po 18 tej światła za wiaduktem i zero korków. Czy nikt nie zauważył że całe zamieszanie przez światła, które są źle wyregulowane i zamiast puszczać więcej samochodów z Diamentowej to przejeżdża 5, a z Krochmalnej 15… Odrobina logiki, ale co tam pewnie znowu plan remontu robił pan Stefan zza biurka w Krakowie:)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9772zł 0.38%
  • GBP 5.1293zł 0.22%
  • EUR 4.3017zł 0.43%
  • CHF 4.0542zł 0.43%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   I Otwarte Mistrzostwa Tańca o Puchar Wójta Gminy Firlej
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.