Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Gęsty dym na ekspresówce, zaalarmowano strażaków. Kobieta rozpaliła ognisko (zdjęcia)

Do dwóch podobnych zdarzeń wyjeżdżali wczoraj wieczorem strażacy. Chodziło o ogniska, z których gęsty dym spowił okolicę. Mieszkańcy zgłaszali, że doszło do pożaru.

W czwartek w godzinach wieczornych kierowcy poruszający się obwodnicą Lublina zwrócili uwagę na dym, który unosił się nad trasą. Również dyżurny ruchu obserwując obraz z kamer monitoringu zauważył spore zadymienie. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna.

Na miejsce skierowano cztery zastępy strażaków z JRG w Lublinie oraz z jednostek OSP. Ci sprawdzając okolicę, odnaleźli źródło zadymienia na jednej z posesji w miejscowości Natalin. Okazało się, że mieszkanka rozpaliła ognisko, w którym wypalała m.in. pozostałości roślinne z działki. Kobieta została pouczona, a ognisko ugaszone.

Jak się okazuje, to nie jedyny tego typu przypadek, jaki miał miejsce wczoraj w tej okolicy. Godzinę później mieszkańcy Jakubowic Konińskich powiadomili straż pożarną, że w okolicy doszło do pożaru. Wskazywać na to miało silne zadymienie. Tu również przyczyną było ognisko na jednej z posesji.

19 komentarzy

  1. „Jesień już. Już palą chwasty w sadach. I pachnie zielony dym
    Małgośka mówią mi…”

  2. W USA palimy liście na osiedlu i nikt nie robi cyrków. Dobrze że opuściłem Polskę w 1987 roku, kiedy Polacy jeszcze byli normalni i brzydzili się szmalcownictwem.

Dodaj komentarz

Z kraju