Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Funkcjonariusze służb mundurowych zarobią więcej. Średnio o 253 zł na każdy etat

Pracownicy służb mundurowych od 1 stycznia 2017 roku otrzymają wyższe wynagrodzenia. Minister Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenia, które podnoszą wynagrodzenie policjantów, strażaków oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Od 1 stycznia tego roku podwyżka dla pracowników służb mundurowych wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat. Podpisane rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze oraz inne składniki uposażenia.

– Po uwzględnieniu wszystkich zmian oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie funkcjonariusza w praktyce wzrośnie o 253 zł miesięcznie. Podwyżki obowiązują od początku roku, dlatego 1 marca funkcjonariusze dostaną również wyrównanie podwyżek za styczeń i luty – informuje minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Podwyżka wynagrodzeń pracowników cywilnych wyniesie średnio 250 zł na stanowisko i zostanie wypłacona w końcu lutego, z wyrównaniem od 1.01.2017 r. – Od 1 stycznia 2019 r. nastąpią kolejne podwyżki – średnio 309 zł na etat. Oznacza to, że w 2020 r. funkcjonariusze będą zarabiać średnio o 609 zł więcej. Z kolei wynagrodzenia pracowników wzrosną średnio o 597 zł – wyjaśnia Mariusz Błaszczak.

Podwyżki wiążą się z Programem Modernizacji Służb Mundurowych, którego jest zapewnienie funkcjonariuszom odpowiednich warunków do jak najlepszego wypełniania obowiązków.

– Przyjęty pod koniec 2016 r. przez Sejm, Program Modernizacji zakłada, że w latach 2017-2020 na ten cel zostanie skierowanie niemal 9,2 mld zł. Środki te będą podzielone pomiędzy inwestycje budowlane, zakup i modernizację sprzętu oraz wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników – dodaje Mariusz Błaszczak.

2017-02-13 20:05:47
(fot. ilustr. pixabay..com)

21 komentarzy

 1. Nie 253 zł, a 164 zł. Kwota 253 zł jest kwotą brutto, a ponadto 53 zł jest jest do dyspozycji komendanta. To tle w ramach uściślenia.

  • A ja mając płacone w pracy od godziny dostawałam 11,20 zł za godzinę. Od 1 stycznie wzrosło do 12 zł/h. Podwyżka o AŻ 0,8 zł !!! Co w skali miesiąca daje mi ok. 80 zł.Chętnie się zamienię! Poza tym nie mam szeregu innych dodatków co rusz.

 2. o 250 średni dla cywila a w rezultacie 85 na rękę może w powiatowych i komisariatach bo reszta pochłonie KWP i Główna czytałem ostatnie spotkanie z Komendantem dziękuje i pozdrawam

 3. za bezkarnych fajkarzy, spanie po garażach i odwracanie głowy jak coś się dzieje?

 4. Ratownicy od 8 lat nie dostali żadnej podwyzki. Zasuwaja nocami dniami i święta w pracy. Większość jeszcze nie wypalona w każdej sekundzie są gotowi nieść pomoc czasem z narażeniem własnego życia gdy są atakowani przez pijaków, lub pseldopacjentow po dopalaczach. Każdy przed wyborami obiecuje a nic z tego nie wychodzi bo liczą się głosy by zapewnić koryto. My też jesteśmy ludźmi a nie niewolnikami jak traktuje nas większość dyrektorów by zapewnić sobie dodatni bilans finansowy i od tego bilansu otrzymać nagrodę kosztem pracowników. Wobecnej chwili nas jest ponad 7500 ludzi ratowników plus ich rodziny więc elektorat jest duży i nie zapomnimy o bezradności w stosunku do naszej grupy zawodowej przed następnymi wyborami.

  • Smutna prawda.

  • Ratownicy niech walczą o wyrzucenie lekarzy z karetek. bo to jest nieporozumienie. A po zwolnieniu lekarza z zespołu rat. med. znacząco wzrosłaby pensja. I niech nikt nie mówi, że lekarze mają większą wiedzę niż ratownicy..

   • lekarz do szpitala

    wiedzę mają większą ale ta wiedza się przydaje na oddziale szpitalnym a nie przy reanimacji czy transporcie bo wtedy doświadczony ratownik też sobie poradzi.
    Chyba że twierdzisz że ratownik może być na sali operacyjnej zamiast anestezjologa?

 5. 1 stycznia byl 2 msc temu?

 6. Nie 253 zł, a 164 –> jak 164 wy nieroby w życiu ani jednej składki ZUS nie zapłaciliście banda i tyle i ten błaszczak zaczyna pajacować

  • Nieroby – mów za siebie jak krzywda Ci się dzieje albo komuś z Twoich bliskich to dzwonisz po tych,, Nierobów” żal mi takich ludzi jak Ty. To tyle w tym temacie

  • A ty nie robię do księgowej to ci wyliczy jak sam nie potrafisz

 7. Kisiel. A pracownicy fizyczni to nie ludzie?kasjerzy… urzeramy sie na codzien z debilami bo to nie ludzie. A jak pada haslo ze w niedziele winny byc zamkniete sklepy to wielkie halo.. ze jak to, to bezsens a kiedy ludzie beda robic zakupy? A kasjerzy to nie ludzie? Od pol roku nie mialem niedzieli wolnej! Dziecko mnie pyta; Tatus kiedy pojdziemy razem Jezuska odwiedzic? Co mam dziecku powiedziec? Sie kutwa pytam… od 6 lat ta sama pensjaw handlu. Nic sie nie zmienilo. Co to za kraj co to za zlodziejski rzad

 8. Podawanie kwoty brutto to jak podawanie długości h.. Z kręgosłupem. Borowcom nie dawać podwyżek tylko za te pieniądze ich przeszkolic od jazdy

  • Najprawdziwsza prawda i Ministry w tych firmach czystek się nie robi bo może się to źle odbić

 9. Mała ta podwyżka szanowni policjanci musicie nas bardziej je….ć na mandatach bo wasi przełożeni nie będą mieli co do gara włożyć, czasy gu za pijanych rowerzystów się skończyły, teraz trzeba karać za byle co, legitymować kiedy się da i kogo się da robić z siebie jeszcze większych pajaców co by gawiedź miała do was więcej „szacunku”, no ale ja was rozumie, głodny przełożony to zły przełożony jak waszym kosztem parę klocków nagrody miesięcznie mu nie wpadnie, to na odprawach i innych spotkaniach z nim może być niemiło.

 10. Sukces miejscowego gesta......

  Sukcesy na miarę archiwum X Głos Rycki…… (skracam) zatrzymano w powiecie 6 -ciu nietrzeźwych kierujących -[z czego 3 po wsiach rowerzystów jak chłop po piwie ze sklepu po robocie wracał]

Z kraju