Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Funkcjonariusze KAS zarekwirowali kolejne urządzenia do gier hazardowych (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowali 25 automatów do gier hazardowych oraz blisko 8 tys. złotych. Trwa ustalanie organizatorów nielegalnego procederu.

Funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina prowadzą intensywne działania kontrolne ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. W ciągu ostatniego miesiąca w trakcie 10 akcji, zabezpieczyli 25 automatów do nielegalnych gier hazardowych. Urządzenia znajdowały się w lokalach na terenie Lublina, Świdnika, Puław, Ryk, Łęcznej i Chełma.

W trakcie kontroli zabezpieczono również gotówkę w kwocie 7775 zł służącą do wypłaty ewentualnych wygranych, rejestratory obrazów, telefony oraz dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych. W wielu miejsca funkcjonariusze musieli „przechytrzyć” monitoring, aby wejść do środka. Zamontowane przy wejściach kamery służą weryfikacji próbujących wejść do lokalu osób.

W Chełmie funkcjonariusze trafili natomiast na nietypowe rozwiązanie. W lokalu, w którym znajdowały się nielegalne automaty, nie było żadnej obsługi. Na miejscu funkcjonariusze trafili natomiast na numer telefonu, pod który należało zadzwonić w przypadku ewentualnej wygranej.

Podczas akcji służba celno-skarbowa ściśle współpracowała z policją. Z kolei, w Łęcznej, funkcjonariuszy KAS wspierał biegły sądowy, który w trakcie kontroli, przeprowadzając eksperyment, potwierdził hazardowy charakter urządzeń znajdujących się w kontrolowanym lokalu.

Funkcjonariusze KAS zarekwirowali kolejne urządzenia do gier hazardowych (zdjęcia)

Funkcjonariusze KAS zarekwirowali kolejne urządzenia do gier hazardowych (zdjęcia)

(fot. KAS)

9 komentarzy

  1. Brawo KAS! Może niech się jeszcze zajmą Lotto, chazardem który jest na każdym kroku i którego reklama kosztuje najwięcej ze wszystkich spółek skarbu państwa… A przepraszam. Na hazardzie akurat państwo może zarabiać. Wiwat kumulacje!

  2. Literówka się wkradła, oczywiście hazard przez h. Co by zaraz nie czytać, że słownika w domu nie mam…

  3. Nikogo nie obchodzi, żę wiele osób nie tylko sobie dorabia na maszynach, ale nawet rzuciło pracę i z gry na maszynach utrzymują siebie i rodzine. Ci co nigdy nie grali opowiadaja bzdury, a prawda jest taka, ze każdą maszyne można rozgryżć i potem się wygrywa. Wyrawny gracz ma około nawet do 1000 dziennie.

  4. W Chełmie ten telefon to pewnie należał do kogoś od b.prezydent bo ona może wiele powiedzieć o byłej firmie od automatów.

  5. Ty Czaruś to chyba sam posiadasz lub posiadałeś taki lokal i teraz Ci szkoda bo nie wolno. Każdą tego typu publikacje komentujesz tym samym opisem jaki to cudowny biznes, nasuwa się zatem myśl, że chyba chcesz swoimi hasłami zdobyć przychylność społeczeństwa na prowadzenie tego typu melin które powodują nałóg i niszczą ludzi. Skończyły się bezpańskie czasy czas iść do uczciwej pracy. Pozdrawiam

  6. Lokali z automatami jest pełno, a o kontrolach właściciele wiedzą zawczasu… zagadka- od kogo??? To samo z papierosami w centrum LBN -też jakoś nie daje się ich wyłapać – a wystarczy postawić tu i tam auto z kamerą… Jakoś tak dziwnie nieudolne te nasze służby…

  7. Automaty były są i będą tak samo jak nielegalne papierosy – alkohol – prostytucja – jest to za duży dochód żeby ktoś dobrowolnie zrezygnował z tego.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo