690 680 960

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Lublinie przekazali dary dla Domu Dziecka w Kijanach (zdjęcia)

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Lublinie odwiedzili kadrę i podopiecznych Domu Dziecka – Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach. Spotkanie było spełnieniem obietnicy z ubiegłego lata, o stałej gotowości lubelskiej kadry penitencjarnej do niesienia pomocy wychowankom placówki.

Nie jest żadną tajemnicą, że czas pandemii znacząco wpływa na funkcjonowanie dzieci i młodzieży, zwłaszcza w warunkach instytucji o takim charakterze jak domy dziecka.

Stąd też myśl, by w miarę możliwości uprzyjemnić ten czas i dać możliwości aktywnego i konstruktywnego czasu wolnego podopiecznym placówki i przeprowadzić zbiórkę wśród funkcjonariuszy i osadzonych przedmiotów, które te cele mogłyby spełnić.

Finalnie na wsparcie, jakie tym razem dotarło do przeszło 20 wychowanków Domu Dziecka, złożyło się m.in.: kilkadziesiąt uszytych przez osadzone ozdobnych poduszek i maskotek, stół do piłkarzyków, koszulka reprezentacji Polski z podpisami zawodniczek kadry piłki ręcznej, model samochodu terenowego złożony z klocków i niejako „na deser” dwa kartony słodyczy, a także prace artystyczne wykonane przez osadzonych.

Przekazanie darów odbyło się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych i było częścią akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

(fot. SW Lublin)

2 komentarze

  1. Jeżeli służby miałby realnie pomóc dzieciom to np. takie ITD, zamiast rozdawać zabawki, powinny we wsi fotoradar postawić. Dzieci byłby bezpieczniejsze tam gdzie mieszkają i ich szansa na przeżycie czy nie zostanie kaleką by znacznie wzrosły.

    • Jak ktoś próbuje pomóc to źle jak ktoś nie pomaga też źle. Ale Franiu ty jesteś przykładem że jednak brak mózgu też podchodzi pod kalectwo i jak widać da się z tym żyć, obserwując twoje wypociny na L112

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!