Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Firma z Lublina zaprojektuje rewitalizację chełmskiego kąpieliska Glinianki

Rozpoczęły się prace związane z opracowanie dokumentacji projektowej rewitalizacji chełmskich Glinianek. Przeprowadza je firma wyłoniona w postępowaniu przetargowym, czyli „Projektowanie Terenów Zieleni Dominika Karbowniczek” z Lublina.

W ostatnim czasie na miejscu przeprowadzono pomiary głębokości zbiornika, który są niezbędne przy opracowywaniu projektu rewitalizacji.

– Chcielibyśmy, aby kąpielisko Glinianki wreszcie stało się miejscem, w którym można przyjemnie spędzić czas z rodziną i po prostu odpocząć. Według wstępnych założeń planujemy, aby w okolicy zbiornika powstał m.in. nowy parking oraz chodniki, ale także infrastruktura sportowa, altany, pomosty czy plac zabaw – mówi Renata Ciepłowicz, sekretarz Miasta Chełm.

Opracowanie dokumentacji projektowej będzie pierwszym krokiem do dalszych działań w zakresie rewitalizacji zbiornika wodnego. Miasto zamierza ubiegać się o dofinansowanie z funduszy unijnych na realizację właściwych prac budowlanych.

Kąpielisko Glinianki jest sztucznym zbiornikiem wodnym utworzonym w wyniku rekultywacji wyrobiska po dawnej kopalni gliny. Zarządza nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie.

(fot. źródło UM Chełm)

5 komentarzy

 1. RomanKołkońŚciemaFutbolu

  Mam tylko nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie i nie będzie powtórki z Parku Miejskiego gdzie też lubelska firma działała.

 2. Może by w końcu ktoś zajął się kałużą pod tytułem Zalewem Zemborzycki?

  • Nikt się nie zajmie bo Lublin ma dwa miliardy długu.

   • Gdy nie miał tyle długu to też nikt w Lublinie nie robił. Ale gdy w latach 90-tych i 2000-ych likwidowano zakłady pracy i teraz nie ma miejsc pracy to po co rekreacja i odpoczynek?

   • Bo to twór Wody polskie teraz tym zarządzają . Idź do teścia Sasina zapytaj.

Z kraju