Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj rusza nowy sezon roweru miejskiego

Nadchodzi moment, na który czekają wszyscy lubelscy rowerzyści. Już dzisiaj Lubelski Rower Miejski wraca na ulice miasta. Po zimowej przerwie lublinianie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich.

Od dzisiaj mieszkańcy Lublina mogą rozpocząć korzystanie z systemu, składającego się z 91 stacji i 891 rowerów. To już 7. sezon roweru miejskiego w Lublinie.

Zasady korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. W mocy pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 20 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych lub podpięto do niego kartę kredytową.

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się w systemie np. na stronie internetowej lubelskirower.pl i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować te osoby, które posiadają już konto Nextbike założone w dowolnym innym systemie.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, operator systemu, Nextbike Polska przyłącza się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. Należy przede wszystkim unikać bliskiego kontaktu z osobami z objawami choroby (gorączka, kaszel), często myć ręce z użyciem środków do odkażania na bazie alkoholu lub mydła i wody. Profilaktycznie unikać dotykania rękami oczu, nosa i ust, by nie przenieść patogenu na siebie. Zaleca się także noszenie rękawiczek.

W ramach prac serwisowych i relokowania jednośladów, specjalnymi preparatami dezynfekowane są kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Znowu niedorajdy zyciowe będą, sie uczyc jeździć na rowerach

  • Będą rozwozić wirusa ci od Uber Eats… ludzie na kwarantannach będą zamawiać żarcie z knajp z dostawą do domów + coronavirus gratis.

 2. kretyni ci co zezwalają na to w tej chwili

  • packa i kielnia

   Z jednej strony pretensje do ludzi że balują nad zalewem, a z drugiej strony miasto robi takie coś. My nigdy tego wirusa chyba nie zwalczymy. Za głupim społeczeństwem jesteśmy.

 3. Dobre.A najlepsze z dezynfekcją.

 4. Powinni wrowadzić mandat 5000zł za jazdę po chodniku rowerem.

 5. Że tak zażartuję – kłamiecie w pierwszym zdaniu. Jestem lubelskim rowerzystą i nie czekam na ten moment.

 6. Nie!!!!! To jaja jakieś, czy co jest? Paradoks,goni paradoks!!!

  • Gdzie tu paradoks? Chyba lepiej rowerami niż komunikacją miejską? Kto chce to se zdezynfekuje rączki.

   • Yak- paradoks to nic innego jak sprzeczność. A w tym przypadku jest taki że każą siedzieć w domu ,a rowerki wystawili na zachętę aby z domu wyjść. Czy już rozumiesz?

    • Może i każą siedzieć, ale wiele osób nadal musi pracować i jakoś dojeżdżać do pracy. Więc powtórzę – lepiej rowerem miejskim niż komunikacją miejską.

     • No,w sumie jeśli tak to masz rację.

     • packa i kielnia

      To niech ten ktoś dojedzie do pracy samochodem a nie zasyfionym rowerem i rozniesie zarazę w zakładzie pracy. Takich powinno się surowo karać!

 7. Że też ta łysa pała zezwoliła na to w takiej sytuacji jaka panuje w kraju. Na samą myśl korzystania z takiego roweru w kraju, w którym z higieną bywa różnie robi mi się niedobrze.

 8. Akcja pod tytułem” Rowerem,przed wirusem”.

 9. to przecież inspirator dbający o swój elektorat robi cwaniaczkom prezenty narażając pozostaych na skutkijego pazernośći

 10. popieram

Wiadomości z info112