Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dziś Dzień Kierowcy Zawodowego i Farmaceuty

Tak jak każdego dnia przybliżamy, kto w dniu dzisiejszym może świętować. Wszystko dlatego, że codziennie w naszym kraju obchodzone jest jakieś święto. Część z nich jest ogólnie znana, inne zaś dotyczą mało znanych, aczkolwiek dla niektórych niezwykle ważnych rzeczy.

W piątek 14 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego. Został on ustanowiony w 2016 roku przez międzynarodową organizację IRU, zrzeszającą przedsiębiorstwa z branży transportowej. Święto to przypada co roku na drugi piątek maja.

Jego celem jest m.in. uświadomienie społeczeństwa jak naprawdę jak wygląda zawód kierowcy, z jakimi wiąże się wyrzeczeniami oraz z jakimi problemami kierowcy zawodowi spotykają się każdego dnia w swojej pracy.

Jeżeli chodzi o Międzynarodowy Dzień Farmaceuty, to jest on obchodzony przez wszystkich farmaceutów niezależnie od miejsca ich pracy. Święto zostało ustanowione w 1968 roku w Turcji i początkowo było obchodzone tylko w tym kraju. Z czasem jednak nabrało ono wymiaru międzynarodowego.

Farmaceuta, chociaż często kojarzony jest z typowym zawodem aptekarza, ma o wiele większy zakres obowiązków. Mało kto wie, że usługi farmaceutyczne są niezwykle rozbudowane. Zawód ten wiąże się również z ogromną odpowiedzialnością i wymaga szczegółowej wiedzy.

(fot. pixabay)

3 komentarze

  1. Kierowca zawodowy to jest dziś kopany w d. Upę

Z kraju