Dziesiątki tysięcy ludzi bez prądu. Głównie na Zamojszczyźnie i Roztoczu

Pracownicy zakładu energetycznego pracują by jak najwięcej osób jeszcze dzisiaj miało prąd w domach. Jednak wciąż pojawiają się nowe awarie.

Wciąż ponad 20 tysięcy osób w naszym regionie pozostaje bez prądu, po tym jak marznące opady spowodowały zerwanie linii energetycznych. Najgorsza sytuacja panuje w powiatach zamojskim i tomaszowskim, które to są najbardziej zalesione, i wiele linii przebiega w pobliżu drzew, które to łamiąc się pod ciężarem oblodzonych gałęzi powodowały uszkodzenie przewodów. O ile rano jeszcze nie było tragedii, gdyż zerwanych było tylko kilka z linii doprowadzających prąd, to z godziny na godzinę robiło się coraz gorzej i w południe bez prądu było już około 60 tysięcy odbiorców.

Obecnie pomimo tego, że sukcesywnie naprawiane są kolejne uszkodzenia, to wciąż pojawiają się kolejne. -W terenie pracują wszyscy dostępni pracownicy, pomagają im również zewnętrzne firmy, energetycy chcą by do jak największej ilości gospodarstw domowych prąd popłynął jeszcze dzisiaj – usłyszeliśmy od jednej z ekip. Jak się okazuje, pracownicy zamierzają pracować również w nocy, oczywiście jeżeli będzie możliwość dotarcia na miejsce awarii- zastrzegają. Najgorsza sytuacja panuje na Roztoczu, gdzie zerwane zostały dwie linie wysokiego napięcia. Spowodowało to odcięcie od zasilania znacznego obszaru tego regionu.

Jak informują nas czytelnicy, w kilku gminach powiatu tomaszowskiego prądu nie było już od wczoraj. Tymczasem jak wygląda sytuacja w okolicach Sumina oraz Jarczowa można zobaczyć na zdjęciach które otrzymaliśmy od Ewy oraz Sebastiana. Dziękujemy.

(fot. nadesłane)
2014-01-20 17:37:43

1 komentarz

 1. …nie sposób oprzeć sie twierdzeniu, że gdyby nie TO i autor, to nie powstałyby tak piękne zdjęcia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!