Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień po dniu to samo na tym rondzie. I to w takich samych okolicznościach (zdjęcia)

Niby zwyczajne rondo, jednak brak strzałek kierunkowych sprawia, że wielu kierowców ma problem z jego pokonaniem. Ostatnio niemal codziennie dochodzi tam do kolizji i wypadków.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Maryninie w powiecie lubelskim. Na drodze wojewódzkiej nr 809 zderzyły się dwa samochody osobowe: peugeot i BMW. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca BMW kobieta poruszała się po rondzie wewnętrznym pasem i wykonywał manewr skrętu w prawo. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu kierowcy peugeota, który zewnętrznym pasem objeżdżał rondo.

Podróżujące pojazdami osoby nie doznały poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

To kolejne tego typu zdarzenie w tym miejscu. Wczoraj, w identycznych okolicznościach, zderzyły się tam ford i hyundai.

Dzień po dniu to samo na tym rondzie. I to w takich samych okolicznościach (zdjęcia)

fot. nadesłane – Krzysztof

Dzień po dniu to samo na tym rondzie. I to w takich samych okolicznościach (zdjęcia)

fot. nadesłane – Krzysztof

40 komentarzy

 1. ##### niemieckich sługusów

  „prawo tak jak my je rozumiemy”

 2. Mandaty za blokowanie przejazdu kierowcy dostali skoro nikomu nic się nie stało a samochody mają minimalne uszkodzenia?

 3. mexican_breakfast

  Marynin, droga 809? Gdzie to jest? Nie Marysin?

 4. Stawiam na to, że kierowca w „peżocinie” chciała po zewnętrznym pasie zjechać z ronda dopiero na trzecim zjeździe. Czyli zrobić zawijkę po całym rondzie, co jest naganne i nieprawidłowe. Wielu pajaców tak robi. Powinno się takich eliminować z dróg. Niestety, paniusia w BMW miała pecha, bo została upolowana przez takiego pajaca. Zewnętrzny pas służy do zjazdu na najbliższym zjeździe, ewentualnie drugim.

  • Masz rację, nie powinno się objeżdżać ronda prawym pasem, niemniej jednak przepisy tego nie zabraniają. Takie mamy prawo. Natomiast już zjazd z wewnętrznego pasa ruchu bez ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi który znajduje się na zewnętrznym pasie, to już wykroczenie. Oczywiście zgadzam się że objeżdżanie zewnętrznym pasem tamuje ruch, ale jazda w taki sposób że na zwykłe rondo patrzy się tak jak na rondo turbinowe, świadczy o nieznajomości przepisów przez kierującą BMW.

  • nieprawda – skoro nie ma wyznaczonych kierunków na pasach ruchu, to możesz sobie jeździć w kółko ile chcesz dowolnym pasem, ale już zjeżdżając z ronda musisz ustąpić tym na zewnętrznym pasie

   • Dawno tamtędy nie jeździłem i nie wiem czy są wyznaczone pasy ruchu. Jeśli okazałoby się, ze są to powinna to być wina kierowcy „peżota”. Jeśli nie umie on jeździć po rondach, to lepiej niech nie wsiada za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu, łącznie z rowerem. Natomiast, jeśli nie ma znaków pionowych i poziomych wskazujących na kierunek z danego pasa, to może by się tym odpowiednie służby zajęły i namalowały.

   • Dlatego napisałem że przepisy tego nie zabraniają. Strzałek nie ma tam namalowanych, ani nie ma znaków pionowych. Po prostu jest to klasyczne skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Przepisy są tu dość jasne, po prostu edukacja na kursie trochę zawiodła.

 5. Kierować to trza umić. na teoretyczny wysyłać takich miszczy.

 6. A ja się pytam co za debile skręcając na rondzie w lewo przed samym rondem zmieniają pas na prawy i objeżdżają całe rondo zewnętrznym pasem. Prawko chyba od sołtysa. To jest prowokowanie takich kolizji. Ktoś zaraz napisze że przepisy nie zabraniają tak robić. Pojdz w takim razie na egzamin na prawo jazdy i tak pojedź. Ciekawe czy zdasz? Inna sprawą jest taka że trzeba tam przeprojektować znaki poziome i pionowe tak żeby z prawego pasa od strony Lublina można było jechać w prawo i prosto. Temat się wtedy zakończy.

  • musisz rozróżniać ronda, kiedy – mówiąc prostym językiem – są namalowane strzałki a kiedy ich nie ma, i co na jednym można, a na innym nie

 7. Dzięki za wczorajszą radę. Faktycznie pierwsze okrążenie i dostałem strzała w bok który był zarysowany wczesniej z mojej winy.

  • Lepiej uważaj, bo ktoś, kiedyś ciebie upoluje, a wtedy twój szrot pójdzie na złom ze względu na brak AC, a ze swojego OC zrobisz komuś piękny prezent.

 8. następnym razem napisz dokładnie, BMW nie omieszkało ustąpić bo coś takiego nie powinno się w ogóle zdarzyć. samochód na zewnętrznym pasie nie powinien wykonywać prostego obrotu 360°

 9. Niem ma się co oszukiwać to Biedronka i jest zwiększony ruch poszukiwaczy okazji

 10. Przez takich dzbanów zrobią tam światła i po płynności ruchu.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport