Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwuletnia dziewczynka wypadła z okna na trzecim piętrze. Matka była pijana

Policjanci zatrzymali matkę dwuletniego dziecka, która sprawowała nad nim opiekę znajdując się pod wpływem alkoholu. Jej córeczka walczy o życie.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu przy ul. Peowiaków w Zamościu. Służby ratunkowe zostały powiadomione przez mieszkańców, iż z okna wypadło małe dziecko. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformowano, wstępne ustalenia wskazują, iż dziewczynka w wieku dwóch lat wypadła z okna, znajdującego się na trzecim piętrze mieszkania. W ciężkim stanie została przetransportowana do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W mieszkaniu zastano kobietę, matkę dziecka oraz drugie jej dziecko. Kontakt z kobietą był utrudniony, badanie alkomatem wykazało, że miała ona blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia.

Na dzień jutrzejszy zaplanowano przesłuchanie 42-latki. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112)
2017-07-14 20:12:36

62 komentarze

 1. proponuję teraz 500 –

 2. Dajcie menelom 1000+ to nie wyrobicie z interwencjami…

 3. Zgadzam się z Matka Polka. Te wszystkie MOPS-y i tym podobne instytucje, niech zajmą się naprawdę patologią, a nie zapowiadają wywiad środowiskowy, niech zrobią nalot raz drugi jeżeli jest podejrzenie, że coś źle się dzieje. Nie trzeba tutaj 500+ aby matka była pijana poradzi sobie i tak jeżeli zechce się napić.
  Alkohol jest częścią naszej kultury pijemy go przy różnych okazjach. Zasada, że jedna osoba zawsze trzeźwa przy dzieciach jest bardzo dobrą zasadą (też z mężem ją stosujemy i mamy dwoje dzieci), trzeźwa mam tutaj na myśli osobę, która nawet łyczka nie wzięła do ust, ale nie z obawy przed utratą 500+ tylko z poczucia odpowiedzialności.
  Problem pijanych matek zajmujących się dziećmi moim zdaniem nie bierze się głównie z 500+ lek wychowania w braku poczucia odpowiedzialności najpierw za własne czyny i samego siebie, a później za drugiego człowieka.
  Takie historie zdarzały się już dużo dawniej tylko nie było tak dużego dostępu do środków masowego przekazu, nie były tak dostępne i z reguły te historie były znane w najbliższym otoczeniu.
  Co do 500+ jest wiele osób, które pracując uzyskiwanym dochodem kwalifikują się do tego świadczenia (zainteresowani wiedzą o tym), a ci którzy nie mają pojęcia o życiu i wydatkach związanych z utrzymaniem dzieci ( bo sami ich nie mają) nie powinni porządnych ludzi wrzucać do jednego worka z patologią.
  Nie życzę nikomu kto zarabia godziwe pieniądze upaść i iść po jakikolwiek zasiłek socjalny, ale czasami nie ma innego wyjścia aby przetrwać.

 4. Mamusia k*rwa jego mać.

 5. Kto tak krytykuje 500+ ? Tylko wyłącznie ci co nie dostają tych pieniędzy… Żal du…PE ściska i to jest efekt.

 6. Niestety mieszka na Peowiakow rodzina która ma chyba z 10dzieci ona pije on pije a mieszkanie dostali za darmo,nie muszą płacić czynszu ani rachunków Mieszkanie jest w opłakanym stanie dzieci chodzą brudne więc ja się pytam gdzie jest opieka społeczna?

  • Los Vatos Locos

   to może zgłoś to.Opieka czy Policja to nie jasnowidze.

  • Pomoc społeczna a nie opieka. Ktoś napisał „zgłoś do opieki” popieram, skoro wiesz, że jest problem, zgłoś to do pracownika socjalnego. Pracownicy pomocy społecznej czy funkcjonariusze policji to nie superbohaterzy o wyostrzonych zmysłach, mogący „poza prawem” udzielić pomocy. Bez zgłoszenia niewiele da sie zrobić.