Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie nietrzeźwe rowerzystki jechały drogą krajową. Obie staną przed sądem

Policjanci Posterunku Policji w Łabuniach zatrzymali dwie rowerzystki poruszające się drogą krajowa nr 17. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. 34-latka miała prawe 2 promile w organizmie, a jej o trzy lata młodsza koleżanka ponad promil.

Policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach w niedzielną noc, podczas patrolu, zauważyli na drodze krajowej numer 17 dwie rowerzystki. Mundurowi postanowili zatrzymać je do kontroli.

– Z uwagi na późną porę oraz poruszanie się przez cyklistki drogą, gdzie nawet w nocy występuje dość duży ruchu, mundurowi postanowili zatrzymać rowerzystki do kontroli drogowej. Jednym z rowerów kierowała 31-letnia mieszkanka gminy Łabunie, drugim jednośladem 34-latka z Przeworska. W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od rowerzystek charakterystyczną woń alkoholu. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. Starsza z cyklistek w organizmie miała prawie 2 promile, a młodsza ponad promil – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Nietrzeźwym rowerzystkom policjanci z Łabuń zakazali dalszej jazdy, sporządzili również stosowną dokumentację. Teraz kobiety za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest grzywną w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.

Autor: redakcja

8 komentarzy

  1. I dostaną na pewno zakaz jazdy na rowerze.

  2. Czyli przyczyną interwencji była późna pora i spory ruch. Aha

  3. Większość pijaków jeździ rowerami.

  4. A czy miały siodełka czy siedziały na samych rurkach?

  5. jednych łamiących prawo mniej , na piechotę

Dodaj komentarz