Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie mieszkanki naszego regionu walczą o tytuł najpiękniejszej Polki

W najbliższy weekend odbędzie się finał konkursu Miss Polski. Wśród finalistek są dwie reprezentantki naszego regionu. Czy któraś z nich stanie na podium, dowiemy się w niedzielny wieczór.

Zbliża się finał konkursu Miss Polski, w którym od ponad 25 lat wybierane są najpiękniejsze Polki. Wśród kandydatek, które od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu, w 4 gwiazdkowym Hotelu Beskid w Nowym Sączu, są dwie reprezentantki naszego województwa.

Pierwsza z nich to 20-letnia Anna Jakubik z Serokomli w powiecie łukowskim. Na co dzień można ją spotkać w Lublinie, gdzie studiuje pedagogikę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II. Jak wyjaśnia, kierunek nauki nie został wybrany przypadkowo, jest to jedna z jej pasji. Interesuje się również psychologią. Jest również wolontariuszem w szpitalu dziecięcym oraz w Akademii Przyszłości.

Z kolei pochodząca z Lipówek w gminie Siedliszcze w powiecie chełmskim 21-letnia Dominika Słaby, jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Obecnie również studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na kierunku filologia słowiańska. Uczy się też języka rosyjskiego i ukraińskiego, gdyż w przyszłości chciałaby zostać tłumaczem przysięgłym.

Konkurs Miss Polski co roku odbywa się etapowo. Pierwsze eliminacje organizowane są na poziomie regionalnym, następnie zwyciężczynie regionów, wicemiss i zaproszone Panie biorą udział w 1/4 finału a następnie w półfinale. Wyłonione finalistki rozpoczynają zmagania o tytuł najpiękniejszej.

Od wielu lat finał konkursu organizowany jest w telewizji Polsat i należy do najchętniej oglądanych programów, skupiając przed telewizorami po ok. 4 miliony widzów. Relacja rozpocznie się w niedziele o godzinie 20:00.

3 - Anna Jakubik

16 - Dominika Słaby

(fot. MP)
2017-11-29 19:14:22

24 komentarze

  1. mi się nie podoba żadna z nich zenada jak dlamnie moja jest ladnejsza i atrakcyjniejsza co wy wybieracie i kto to wybiera może chwile nalezalo by się zastanowić…….

  2. Dominika mi się podoba. Będę trzymał kciuki 🙂