690 680 960

Dwa lubelskie festiwale przeniesione na jesień. Wciąż jednak nie wiadomo, czy uda się je zorganizować

Organizator dwóch znanych w całym kraju lubelskich festiwali podjął decyzję o przełożeniu ich na jesień. Data jednego z nich została już ustalona, w przypadku drugiego trwają rozmowy z innymi instytucjami celem wybrania najkorzystniejszego terminu.

Warsztaty Kultury w Lublinie podjęły decyzję o przełożeniu w czasie dwóch zaplanowanych na czerwiec festiwali. Chodzi o mającą się odbyć się 6 czerwca Noc Kultury, a także Wschód Kultury – Inne Brzmienia, którego organizację planowano na dni 25-28 czerwca. Jak wyjaśniają organizatorzy, dotychczasowe prognozy rozwoju epidemii w naszym kraju nie pozostawiają złudzeń, iż zorganizowanie w tych terminach festiwali plenerowych, gromadzących w przestrzeni publicznej dziesiątki tysięcy uczestników, nie jest możliwe. Dlatego też podjęli decyzję o przeniesieniu obu wydarzeń na jesień.

Jeżeli chodzi o festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia, nowa data tego wydarzenia to 3-6 września. Na razie nie został wyznaczony dokładny nowy termin Nocy Kultury. Wszystko dlatego, że w tym przypadku sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Tworzenie programu festiwalu wymaga współpracy kilkudziesięciu instytucji, organizacji, firm, poszczególnych artystów i animatorów. Dlatego też termin wydarzenia musi być przez wszystkich zaakceptowany. Przedstawiciele organizatora wyjaśniają, że będzie to jesień, a w związku z tym nie będzie to taka sama Noc Kultury jak zawsze.

Warto jednak pamiętać, że są to wstępne terminy, gdyż cały czas nie wiadomo, jak będzie się kształtowała dalsza sytuacja epidemiologiczna w kraju. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy jesienią będzie możliwe organizowanie wydarzeń skupiających większe grupy publiczności. Dodatkowo czy zostaną otwarte granice, gdyż od tego również zależy, jacy artyści będą mogli zaprezentować się na wydarzeniach. Na chwilę obecną organizatorzy zapewniają, że zdecydowana większość zapowiedzianych artystów podtrzymuje chęć przyjazdu jesienią do Lublina.

(fot. Inne Brzmienia, lublin112)

3 komentarze

  1. Najmundrzejszy Franio

    Szkoda

  2. Narodowy Akrobata

    Jedno i drugie na 100% nie odbędzie się w tym roku.

  3. Wszystko na jesien poprzenoszone, wkońcu zbraknie terminów na imprezy :-).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli