Duże zainteresowanie mieszkańców planami trasy S19 z Lublina do Lubartowa. Jest wiele zastrzeżeń

Ponad sto wniosków zgłosili mieszkańcy co do rozwiązań komunikacyjnych planowanej drogi ekspresowej z Lublina do Lubartowa. Ich sygnały będą teraz rozważane przez projektantów.

Zakończyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami miejscowości, przez które przebiegać będzie droga ekspresowa, która połączy Lublin z Lubartowem. Trwają bowiem prace związane z przygotowaniem koncepcji programowej przyszłej trasy. Konsultacje wywołały spore zainteresowanie, w ciągu trzech dni uczestniczyło w nich ponad 500 osób. Najwięcej w Niemcach i Łucce, a najmniej w Lubartowie.

Ostateczny przebieg drogi ekspresowej jest już zatwierdzony i nie ma możliwości dokonywania z tym żadnych zmian, jednak mieszkańcy mają wpływ na wiele rozwiązań technicznych. Chodzi m.in. o usytuowanie kładek dla pieszych, wiaduktów w ciągu dróg lokalnych przecinających obecną obwodnicę Lubartowa jak i planowaną trasę, czy też przebieg dróg serwisowych, które będą służyły do obsługi ruchu lokalnego. Do tego kształt i umieszczenie chodników i dróg rowerowych.

W sumie mieszkańcy zgłosili ponad 100 wniosków o dokonanie zmian w obecnym projekcie. Wszystkie z nich zostaną niebawem przeanalizowane przez projektantów koncepcji programowej. Wprowadzone przez nich rozwiązania w obsłudze ruchu lokalnego trafią do zaopiniowania do samorządów i zarządców dróg. Opracowywana obecnie koncepcja programowa stanie się elementem dokumentacji przetargowej na realizację S19 Lubartów – Lublin w trybie projektuj i buduj. Ostateczne rozwiązania zaproponują projektanci wykonawcy inwestycji.

Początek przyszłej drogi ekspresowej zlokalizowany jest w miejscowości Wincentów, przed projektowanym węzłem Lubartów Północ. Na tym odcinku trasa S19 przebiegać ma równolegle do istniejącej drogi drogi krajowej, po jej wschodniej stronie. Od węzła Lubartów Północ, aż do miejscowości Annobór, ekspresówka pobiegnie w korytarzu istniejącej obwodnicy Lubartowa. Następnie, na odcinku od końca istniejącej obwodnicy Lubartowa do węzła Niemce Południe nowym śladem przez Annobór, Wandzin, Niemce i Leonów. Od miejscowości Wandzin do początku Niemiec drogę wytyczono wzdłuż istniejącej linii kolejowej. Na odcinku od węzła Niemce Południe do węzła Lublin Rudnik trasa S19 ponownie przebiegnie w korytarzu istniejącej drogi krajowej.

Przebieg planowanej ekspresówki z Lublina do Lubartowa:

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Ostateczny przebieg drogi ekspresowej jest już zatwierdzony i nie ma możliwości dokonywania z tym żadnych zmian. Dziękuję, do widzenia.

 2. mapka nieczytelna

  • Mapka jest w formacie pdf, można ją ściągnąć, otworzyć, powiększyć.
   Pozdrawiamy

   • Słabo zorientowani jesteście bo mapka w dobrej rozdzielczości i jest czytelna Tylko jest to mapka drogi ekspresowej Ale brak dróg tzw serwisowej, kładek, których miejsca jeszcze ulegną zmian.
    Także tak przebieg drogi ekspresowej jest już zatwierdzona i nie ulegnie zmian, jak i jej węzły. Ale drogi serwisowe, kładki, chodniki itp, są jeszcze do dopracowania.
    Jest już projekt , mapkę można sobie zaciągnąć, Ale to nie jest jeszcze ostateczny projekt

 3. Ekspresówka nie, ruch przez wioski i miasto nie i ciągłe narzekania że źle się u nas jeździ. Ah to nasze cebulowo.

 4. O następny.
  Nie cebulstwo, tylko to się inaczej nazywa

 5. Link do wszystkich pdf planów S19 Lublin-Lubartów.
  Pdf zostały wygenerowane na podstawie plików CAD a to oznacza że są bardzo dokładne i zawierają każdy najmniejszy element z dokładnymi wymiarami

  gddkia. gov. pl / frontend/web/userfiles/articles/z/zapraszamy-na-spotkania-informac_31508/Plany.zip

  Usuń spacje pomiędzy kropkami i wklej to jako link w przeglądarce.

 6. Pewnie najlepiej by było jak by metro wykopali …

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”