Bili leżącego konia powrozem, zwierzę padło. W iveco mieli jeszcze pięć wycieńczonych koni (zdjęcia)

Dwóch obywateli Rumunii usłyszało zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad końmi. Mężczyźni przewozili zwierzęta w skandalicznych warunkach, co więcej bili wycieńczone konie powrozem.

W sobotę około godziny 2 policjanci przyjęli zgłoszenie, że na terenie stacji paliw w Zboiskach w powiecie krośnieńskim, dwóch mężczyzn bije powrozem leżącego na parkingu konia.

Zwierzę było skrajnie wycieńczone i nie mogło o własnych siłach wejść do zaparkowanego obok pojazdu. Mężczyźni, zadając uderzenia powrozem, starali się zmusić na wpół żywe zwierzę do wejścia na platformę stojącego obok samochodu.

Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że wewnątrz iveco znajdowało się jeszcze pięć koni. Zwierzęta były ściśnięte i wiązane metalowymi łańcuchami. Pojazd, wewnątrz którego się znajdowały, nie był przystosowany do transportu takiej ilości zwierząt, nie było w nim urządzeń do pojenia i karmienia przewożonych koni, a niewielka przestrzeń utrudniała dostateczną wymianę powietrza.

Wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzęta są wycieńczone. Koń bity powrozem, pomimo zaaplikowania leków, padł.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Rumunii w wieku 33 i 39 lat. Mężczyźni poinformowali, że konie jechały z Rumunii w okolice Kielc. Nie posiadali oni jednak dokumentów uprawniających do przewozu zwierząt przez terytorium Polski.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad przewożonymi przez siebie końmi oraz naruszenie przepisów dot. transportu zwierząt.

Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja Rzeszów)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. sqrvvy5yny rumuńskie, śmiecie, pojezdziłbym jak w carmageddonie po nich tym iveco, najpierw po nóżkach, potem po główkach… więcej by takie ścierwo się nie plemiło

 2. Co ze zwierzętami?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL