Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Duża sieć marketów kupuje lubelską drogerię internetową. Umowa opiewa na 61 mln zł

Dino przejmie kontrolny pakiet udziałów w lubelskiej spółce, zakupi też dwie firmy zależne. Po sfinalizowaniu transakcji stanie się właścicielem drogerii internetowej, którą zamierza rozwijać.

Spółka będąca właścicielem sieci sklepów Dino poinformowała o planowanym przejęciu kontroli nad drogerią internetową eZebra.pl. Chodzi o zakup udziałów w tej lubelskiej firmie. W ubiegłym tygodniu zawarta została w tej sprawie przedwstępna warunkowa umowa.

Opiewa ona na kwotę około 61 mln zł, z czego 49,5 mln zł trafi do założycieli drogerii jako zapłata za istniejące udziały, natomiast 11,5 mln zł zasili eZebra jako wkład z tytułu objęcia przez spółkę nowych udziałów w kapitale zakładowym oraz wesprze jej dalszy rozwój.

Jak wskazują przedstawiciele Dino, nabycie istniejących udziałów oraz rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego drogerii, jak też objęcie nowo utworzonych udziałów sprawi, że nabywca będzie właścicielem 75 proc. udziałów eZebra.

Spółka Dino zapewnia, iż drogeria internetowa będzie w dalszym ciągu funkcjonowała. Co więcej ma współpracować z jej założycielami i kadrą menadżerską w celu dalszego rozwoju oraz wspólnego budowania kompetencji w obszarze e-commerce. Obaj założyciele lubelskiej firmy mają pozostać w jej zarządzie aby m.in. nadzorować realizację dotychczasowej strategii rozwoju.

Umowa wskazuje, iż Dino sfinalizuje transakcję jeżeli do 31 marca 2024 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyda pozytywną opinię w tej sprawie. Oprócz drogerii eZebra, umowa przewiduje nabycie również spółek zależnych: 3BOOM i JTG Polska. Obie również mają swoją siedzibę w Lublinie.

18 komentarzy

 1. Ooo Dino w Piotrkowie Drugim.

 2. Teraz czas na Rudnik lub kolonia Pliszczyn przydał by się tam taki sklep tysiące aut się tam przemieszcza dziennie więc i kupujących nie było by mało

 3. Kolejna polska prywatna firma, która osiągnęła duży sukces min. na wyzysku polskich pracowników (nie możemy wam więcej zapłacić bo firma musi się rozwijać) i została sprzedana zagranicznemu koncernowi za duże pieniądze. Właściciele się obłowili a co z tego mają pracownicy? Dalej niskie wynagrodzenia i być może perspektywę restrukturyzacji przez zwolnienia i jeszcze więcej pracy za te same pieniądze dla tych co zostaną. Tak wygląda polski kapitalizm czyli wyzysk po polsku.

  • Pierniczycie Hipolicie. Dino jest polskie. O wyzysku piszesz bo tak modnie. Było. Teraz czerwoni są już zieloni i temat klimatu jest modny. Walka klas była modna w ubiegłym wieku. Przespałeś przełożenie wajchy 😉

  • Przecież Dino to Polska sieć, więc drogeria w polskich rękach zostaje. Nie ma to jak zrobić risercz ziemkiewiczowski hehe

  • Jaki zagraniczny koncern?

  • To miej pomysł, weź kredyt i uruchom firmę. Potem doprowadź ją do takiej potęgi jak opisana i sprzedaj udziały. Zawsze będziesz pracownikiem, dopóki nie zmienisz sposobu myślenia.

   • Ja mam firmę, i pierwsza zasada, to unikają zadłużania, czyli nie bierz kredytów. Ty chcesz zaczynać od zadłużania, czy to aby napewno dobra rada ?

  • Ale czy ktoś pod karą grzywny zmusza do pracy w Dino?

 4. Właśnie na tym polega kapitalizm

  • Niedorzecznik prasowy

   Polski kapitalizm polega właśnie na tym, żeby szybko nachapać się jak najwięcej, oczywiście tłumacząc swoim robolom, że więcej nie mogą im płacić i zwinąć, albo odsprzedać interes.

  • a socjalizm narodowy na rozdawaniu po pięćset i wyznawaniu piss

  • Polska firma i wszystko jasne. Nie ma większego dziada od polskiego biznesmena

   • Najpierw ich opluwacie, gnębicie, a potem się dziwicie.
    Normalni albo się wycofują, albo na zawał zarabiają, a zostają tylko tacy, po których to spływa jak po kaczce 😉

 5. Huraaa będzie xixo-ropa ?

 6. Może w końcu zacznie zebra płacić faktury na czas.

 7. Raczej marny jest asortyment w sklepach sieci Dino, próżno szukać świeżej dostawy mięs i wędlin…

 8. Na pewno zarobieni na tym są założyciele zebry. A właściciel Dino widać szuka nowych sposobów na zarobek i brawo. Co do plac to płaci tyle co musi i też nicw tym dziwnego. Dobrze jeszcze nie opchnął biznesu jakimś żymianom co ltd z np Cypru.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112