Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Drzewa i krzewy w parku nabrały wyjątkowych kolorów. Mieszkańcy byli zachwyceni (zdjęcia)

Przez trzy godziny, od 18.00 do 21.00, mieszkańcy Hrubieszowa mogli podziwiać Park Solidarności w zupełnie innych barwach. Był to pokaz możliwości ożywienia przestrzeni miejskiej za pomocą światła bez ingerencji w dobrostan ludzi i przyrody.

W sobotni wieczór mieszkańcy Hrubieszowa mieli okazję zobacz Park Solidarności w nowym świetle. Parkowe drzewa i krzewy nabrały wyjątkowych kolorów dzięki kilkudziesięciu oprawom LED, które emitowały zarówno światło białe jak też barwne. Oświetlone zostały również pomnik Bolesława Prusa oraz fragment sąsiadującego z Parkiem Muzeum Staszica.

Była to próba niekonwencjonalnej iluminacji przeprowadzona przez firmę LBL VAP Philips z inicjatywy Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej. Miała ona na celu zaprezentowanie możliwości ożywienia przestrzeni miejskiej za pomocą światła bez ingerencji w dobrostan ludzi i przyrody. Całość przeprowadzona została na koszt firmy, która wykonywała pokaz.

Mieszkańcy, którzy podziwiali iluminację, nie szczędzili słów podziwu. Z kolei miasto ogłosiło konkurs „Hrubieszów w nowym świetle”, skierowany dla osób, które wykonały zdjęcia nocne Parku Solidarności w czasie jego iluminacji świetlnej. Oceny fotografii dokona komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

(fot. UM Hrubieszów)

Jeden komentarz

  1. Ładne, kolorowe. Jak weselny pawik. 🙂

Z kraju