Droga z Moszczanki do Dęblina zostanie przebudowana. Ruszają prace nad projektem

Drogowcy szykują się do przebudowy kolejnego odcinka drogi krajowej nr 48 Kock – Dęblin. Tym razem chodzi o ten, łączący Moszczankę z Dęblinem. Niebawem mają się rozpocząć prace projektowe.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę, który opracuje kompleksową dokumentację projektową na rozbudowę kolejnego odcinka drogi krajowej nr 48. Tym razem chodzi o 8 km trasy od skrzyżowania w Moszczance do granicy z województwem mazowieckim. Inwestycję podzielono na dwie części. Pierwsza dotyczy odcinka od Moszczanki do granicy miasta Dęblin, druga zaś obejmie odcinek od wjazdu na wiadukt nad linią kolejową do mostu na Wiśle.

Firma Highway ma za zadanie stworzyć dokumentację niezbędną do wykonania właściwych prac związanych z przebudową trasy. Ma ona obejmować m.in.: geologię, hydrogeologię i geotechnikę, analizy i prognozy ruchu, środowisko, opracowania ekonomiczno-finansowe oraz opracowania techniczne z rozwiązaniami projektowymi w zakresie branży drogowej, mostowej i towarzyszących. Wszystko to również musi zostać uzgodnione z samorządem oraz mieszkańcami. Kolejnym etapem będzie uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Firma ma również pełnić nadzór autorski w trakcie prowadzenia inwestycji.

Same prace związane z rozbudową trasy dotyczyć będą jej dostosowania do wymogów technicznych dla klasy drogi głównej ruchu przyspieszonego. Nawierzchnia zostanie wzmocniona tak, aby przenosiła obciążenie pojazdów o nacisku 11,5 t/oś. Na odcinku niezabudowanym, czyli pomiędzy Dęblinem a Moszczanką, jezdnia zostanie poszerzona z obecnych 7 do 9 metrów. Dodatkowo przebudowane zostaną przejazdy kolejowe, które obecnie trzeba pokonywać z minimalną prędkością aby nie uszkodzić zawieszenia. Przebudowa czeka też most i kładkę w Żdżarach, zatoki autobusowe i chodniki. Powstaną również lewoskręty oraz nowe odcinki chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych. Prace przy realizacji rozbudowy planowane są na lata 2021 – 2023.

(fot. GDDKiA)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. Do Przytoczna jest w miarę dobra (jeszcze).

  2. Dziwne, ten odcinek jest równy, nie lepiej wyprostować te „fale” z Dęblina do Puław (DW 801)

  3. Dokładnie 801 do Puław droga śmierci, a gdzie wiadukt na Podchorążych w Dęblinie przecież to masakra ile tam się stoi
    Ale to inna podległość to Wojewódzki rodzynek i daleko od Lublina…. a puławski zarządca to jedynie co i raz nowy oddcinek pokrywa podwójną ciągłą – tu to dopiero deb…. pracują

  4. Dlaczego mój komentarz zniknął??

  5. Wiadukt na DW 801 w Dęblinie bardzo by się przydał. Niebawem ma się rozpocząć budowa obwodnicy Stężycy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności