Droga z Lubartowa do Kozłówki wyremontowana. Rowerzyści otrzymali swoje pasy ruchu

Dobiegły końca prace przy największej tegorocznej inwestycji drogowej powiatu lubartowskiego. Kierowcy otrzymali nową, równą nawierzchnię, rowerzyści wyznaczone dla siebie pasy ruchu, a piesi chodniki.

W tym tygodniu zakończył się odbiór największej w 2018 roku inwestycji drogowej na terenie powiatu lubartowskiego. Chodzi o remont kolejnego odcinka ciągu komunikacyjnego prowadzącego od Lubartowa przez Kamionkę do Michowa. Tym razem drogowcy zajęli się drogą powiatową od Skrobowa do Kozłówki. Przed paroma laty wyremontowany został odcinek od obwodnicy do Skrobowa.

Zakres przeprowadzonych prac obejmował wyrównanie istniejącej nawierzchni drogi, położenie nowej nawierzchni warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej asfaltu. Z przebudowy, oprócz kierowców, powinni być zadowoleni również rowerzyści, których w tych okolicach nie brakuje. Po obu stronach jezdni wykonano pasy ruchu przeznaczone dla rowerów o długości ok. 7,2 km i szerokości 1,5 m.

Inwestycja obejmowała również budowę chodników oraz zjazdów z kostki brukowej i kruszywa. Przebudowano istniejące zatoki autobusowe oraz ustawiono bariery energochłonne. Wykonano oznakowanie pionowe i poziome jezdni i nowo powstałych pasów rowerowych. Wszystkie prace kosztowały ponad 6,5 mln zł.

(fot. Starostwo Powiatowe)
2018-09-30 11:04:54

9 komentarzy

 1. Po pierwsze nie jest to droga z Lubartowa do Kozłówki tylko do Siedlisk i do tej miejscowości została wyremontowana, droga do Kozłówki biegnie przez Nowodwór, po drugie odcinek wzdłuż muzeum w Kozłówce nie został wyremontowany co jest zupełną parodią i świadczy to tylko o tym jakie są władze starostwa Lubartów, śmiech i wstyd, ale wiadomo idą wybory trzeba czymś oczy mydlić wyborcom…

 2. „.. wykonano pasy ruchu przeznaczone dla rowerów o długości ok. 7,2 km..” a gdzie ja mogę kupić taki długi rower? Że o szerokości już nie wspomnę.

 3. Droga równa, prowokuje do jazdy co mechaniczny koń wyskoczy – czekamy więc o prośby, żeby zamontować tam progi zwalniające, albo chociaż z pięć radarów.
  Uwaga!
  Mogą się tez pojawić sugestie, żeby za każdym samochodem ze zwykłym Obywatelem, jechał radiowóz policyjny, z dwoma policjantami, którzy będą baczyć jak ten Obywatel jedzie, a za nim drugi, który będzie pilnował, czy policjanci z tego pierwszego, prawidłowo wykonują swoje czynności.

 4. to co sie obecnie w tym kraju dzieje,to po prostu parodia. niecały miesiac do wyborów i nagle na wszystko znajduja sie pieniądze. Czekaja do konca kadencji z takimi inwestycjami. zawsze!

  • Szanowny Kolego ba no nie tylko prowokuje ale to było do przewidzenia już kilka dni jak zniknęły z drogi walce i koparki regularnie stoi tam patrol drogówki lub śmiga nieoznakowany opelek. Była chwila spokoju jak naszych szanownych stróżów prawa dopadła choroba. Ale po proteście trzeba odrobić starty więc ta regularność z mniej więcej dwa razy na tydzień zwiększyła się do co drugi dzień a nawet codziennie. W sumie to mają po co bo to w końcu teren zabudowany i to dość gęsto a niektórzy śmigają jak na autostradzie.

 5. jedzę tedy codziennie

  Teraz to dopiero będa tam bić rekordy prędkosci …nie chciał bym tamtędy rowerem jezdzić ,bo jeszcze mi życie miłe …fotoradar z odcinkowym pomiarem prędkosci załatwił by sprawę

 6. W końcu koniec z koleinami ale taka trasa powinna być dalej przez Abramów aż do węzła w Kurowie z S17 np jako przedłużenie DW815

 7. Droga wyremontowana i to się chwali, ale żeby nie było zbyt pięknie to trzeba dodać, że wyremontowany odcinek kończy się w Siedliskach, a ostatni kawałek do Kozłówki został taki jaki był, czyli w kiepskim stanie. Po drugie na tym odnowionym odcinku jest mnóstwo małych poprzecznych nierówności bardzo dobrze wyczuwalnych (wiele osób które tamtędy jeżdżą to potwierdza) – trochę to nie przystoi na takiej nowej nawierzchni.
  Teraz aż się prosi żeby choć trochę podreperować drogę od Kozłówki do Dąbrówki, bo to też droga powiatowa i dobry skrót do Lublina, a jest w takim stanie, że szkoda samochodu żeby na nią wjeżdżać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!