Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Droga krajowa nr 12 zablokowana. Trwa protest rolników (zdjęcia)

W piątek rano na drodze krajowej nr 12 rozpoczął się rolniczy protest. Miejsce zgromadzenia zabezpieczają policjanci. Obecnie wiadomo, że blokada drogi potrwa do 12 czerwca do północy. Ruch dla samochodów osobowych oraz autokarów nie jest zablokowany. Protestujący blokują jedynie samochody ciężarowe jadące w kierunku granicy.

Protest rolników rozpoczął się w piątek o godzinie 10.00 w miejscowości Okopy w powiecie chełmskim, na drodze krajowej nr 12, na odcinku prowadzącym do granicy. Protestujący planują zakończyć zgromadzenie o północy 12 czerwca.

– Przez cały czas protestu czuwamy nad bezpieczeństwem osób podróżujących oraz uczestników zgromadzenia. Ruch dla samochodów osobowych oraz autokarów nie jest zablokowany. Protestujący blokują jedynie samochody ciężarowe jadące w kierunku granicy. W ciągu godziny przepuszczane są dwie ciężarówki – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Mundurowi apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Organizatorem protestu jest Zjednoczona Wieś, będąca kolejną po Oszukanej Wsi inicjatywą rolników z naszego regionu. Jak nam przekazano, głównym celem działań jest obrona polskiej wsi, która zapewnia wszystkim Polakom bezpieczeństwo żywnościowe.

– W związku z tragiczną sytuacją na polskim rynku, spowodowaną niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy, brakiem perspektyw na poprawienie sytuacji w żniwa 2023 oraz brakiem wprowadzenia systemowych rozwiązań mających na celu ochronienie rodzimego rynku, a co za tym idzie zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego kraju Zjednoczona Wieś ogłasza blokadę granicy – czytamy w przesłanym nam oświadczeniu.

Droga krajowa nr 12 zablokowana. Trwa protest rolników (zdjęcia)

(fot. Policja)

22 komentarze

  1. To komuchy strajkują na rozkaz szwabskiego popychadła.

Dodaj komentarz

Z kraju