Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Drewniany dom stanął w płomieniach. W środku znaleziono zwłoki kobiety

Strażacy, którzy przyjechali do pożaru otrzymali informację, iż w środku może znajdować się jedna osoba. W trakcie przeszukiwania budynku natrafili na zwłoki kobiety.

Pożar w miejscowości Kożanówka w gminie Rossosz w powiecie bialskim został zauważony w niedzielę około godziny 13:30. Z budynku mieszkalnego wydobywały się kłęby dymu. Po chwili pojawiły się także płomienie. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Potrzebna była również pomoc pogotowia energetycznego, które dla bezpieczeństwa ratowników musiało odłączyć dopływ prądu do budynku. Jak nam przekazano, płonął parterowy dom o konstrukcji drewnianej. W momencie dojazdu strażaków, pożar był już znacznie rozwinięty.

Strażacy otrzymali również informację, iż w środku może znajdować się jedna osoba. W trakcie przeszukiwania budynku natrafiono na nieprzytomną kobietę. Została ona wyniesiona na zewnątrz, jednak jej życia nie udało się uratować. Ofiara pożaru jest w wieku ok. 80 lat.

W akcji gaśniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej z JRG Biała Podlaska oraz jednostek OSP Rossosz, Łomazy, Kożanówka, Mokre i Romaszki. Na chwilę obecną przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Ilekroć czytam, że w akcji gaśniczej brało udział 4 – 15 zastępów straży pożarnej, które udały się do pożaru garażu, wiejskiej chałupiny wielkości kurnika czy nawet do palącego się auta, zawsze mam dla tego tłumu dzielnych strażaków, wielki podziw, że ani się nie biją o dostęp do pożaru z sikawką, ani się nawet nie przepychają… tak nie po polsku jakoś
    To tak jak np. z brygadą, która ma wymienić kilka, kilkanaście popękanych płytek chodnikowych… przyjeżdża 5-7 rosłych chłopów, pracuje dwóch, góra trzech, a reszta „nadzoruje” paląc papierosy.

    • Bo istnieje coś takiego jak podział obowiązków a przede wszystkim dowódca akcji, który odpowiada za przebieg akcji gaśniczej, dodatkowo wszystkie zastępy nie zjeżdżają się w jednym momencie tylko jest to podana ostateczna ilość w kulminacyjnym momencie, niektóre jednostki odpowiadają za dowóz wody ponieważ zaopatrzenie na miejscu jest słabe (brak hydrantu, albo niskie ciśnienie).

Z kraju