Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W lesie znaleźli worki pełne śmieci. Sprawca zapłacił mandat, uprzątnął las, kupił też karmę dla zwierząt

Mężczyzna, który wywiózł śmieci do lasu oświadczył, że ma wyrzuty sumienia. Zakupił zapas karmy dla zwierząt na zimę i dostarczył ją leśnikom.

W trakcie patrolu terenów leśnych strażnicy leśni z Nadleśnictwa Lubartów natrafili na osiem worków wypełnionych śmieciami. W środku znajdowały się różnego rodzaju odpady, w tym również substancje szkodliwe dla środowiska w postaci znacznej ilości opakowań po oleju silnikowym. Szybko ustalono, iż zostały one w to miejsce przywiezione samochodem. Strażnicy wspólnie z policjantami rozpoczęli poszukiwanie sprawcy tego czynu.

Niebawem udało się ustalić samochód, którym poruszał się mężczyzna. Dzięki temu poznano też dane kierowcy. Okazał się nim obcokrajowiec zamieszkały na terenie Lubelszczyzny. Przyznał się on do winy i przyjął mandat karny w wysokości 1000 złotych.

W trakcie rozmowy z mundurowymi, mężczyzna powiedział, iż przez to co zrobił ma wyrzuty sumienia. Koniecznie chciał też naprawić szkodę. Pojechał i zabrał wszystkie śmieci, a następnie wywiózł je do utylizacji. Następnie zakupił zapas karmy dla zwierząt i dostarczył ją leśnikom. Ma ona być zimą wykładana w lesie, aby zapewnić im pożywienie podczas mroźnych dni.

W lesie znaleźli worki pełne śmieci. Sprawca zapłacił mandat, uprzątnął las, kupił też karmę dla zwierząt
(fot. Nadleśnictwo Lubartów)

9 komentarzy

 1. Zastanawia mnie profil psychologiczny człowieka, który wywozi śmieci do lasu. Jak trzeba być nisko w społeczeństwie. Ech.

  • Przesadzasz tak nisko w społeczeństwie nie jest, jak zapłacił tysiaka, kupił karmę, a nawet wyrzuty sumienia ma…
   co np. u prawdziwych Polaków jest rzadkością. 😆

  • Nie on pierwszy i nie ostatni niestety…

 2. Pogonić tych wszystkich zaśmiecajacych lasy, klusownikow, mysliwych. Dbajmy o przyrode i o zwierzeta!

 3. Powinni go jeszcze spałować tak żeby.

 4. dlaczego tylko 1000 zł grzywny skoro przepisy mówią o 5000 zł ???
  bo co? bo jak mundurowy czy polityk po pijaku będzie jechał to też mu się odpuści winę i da się najniższy z możliwych wyroków???

 5. brudas.wydalić z PL

 6. Odebrać obywatelstwo i wysłać na granicę pol-bia.

Z kraju