690 680 960

Dostali szlaban na wstęp na Majdanek. Ukraińcy znów stanęli przed sądem

Po raz kolejny stanęli przed sądem dwaj młodzi Ukraińcy, którzy „hajlowali” przed pomnikiem na Majdanku. Otrzymali m.in. dożywotni zakaz wstępu na teren dawnego hitlerowskiego obozu.

Zapadł wyrok w sprawie dwóch obywateli Ukrainy, którzy zostali oskarżeni o publiczne propagowanie faszyzmu jak też znieważenie Pomnika Walk i Męczeństwa, czyli o czyny zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyźni przyznali się do winy i postanowili skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Uzgodnili z prokuratorem dla siebie kary po 10 miesięcy pozbawienia wolności przy warunkowym zawieszeniu ich wykonania, jak też po 1500 zł grzywny. Sąd odrzucił wniosek i wydał wyrok po pół roku wiezienia dla obu oskarżonych, zawieszając wykonanie kary na okres trzech lat. Do tego muszą zapłacić grzywnę. Sąd zakazał też obu Ukraińcom wchodzenia na teren Muzeum na Majdanku.

Sprawa dotyczy wydarzeń z z początku maja 2015 roku. Dwaj obywatele Ukrainy, 19- letni Andrij L. i 24- letni Jewgienij S. przebywając na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku zachowywali się niegodnie, jak przystało na miejsce pamięci. Zwrócili na siebie uwagę jednego z pracowników ochrony, który postanowił baczniej się im przyjrzeć. W pewnym momencie mężczyzna dostrzegł, jak Ukraińcy stojąc przed Pomnikiem Walk i Męczeństwa zaczynają „hajlować”, czyli wykonywać gesty nawiązujące do hitlerowskiego pozdrowienia a jednocześnie robią sobie w takiej pozycji zdjęcia. O wszystkim natychmiast powiadomiona została policja.

Obaj obywatele Ukrainy zostali zatrzymani. Jak się okazało, mieszkają oni w Lublinie i pracują jako magazynierzy w jednym ze sklepów. Sprawą zajęła się prokuratura. Zatrzymani przyznali się do winy i niebawem usłyszeli zarzuty publicznego propagowania faszyzmu jak też znieważenia Pomnika Walk i Męczeństwa.

(fot. lublin112)
2017-02-18 10:13:50

19 komentarzy

 1. Dlaczego jeszcze nie deportowano tych neonazioli z powrotem na Ukrainę?

  • dlatego, żeby Polacy mogli utrzymywać Ukraińców i płacić z ich naukę, a bodajże we Wrocławiu to już szkołę dla Ukraińców chcą otworzyć… więc za kilkadziesiąt lat znowu może być rzeź Polaków dokonana przez Ukraińców…

   • No… studenci w akademikach w Lbn dostali zakaz wywieszania bialo-czerwonej flagi zeby nie drażnić ukraincow… Ci sie nie szczypali – wywiesili swoje…

 2. Do Donbasu wysłać niech ich kule biją ?

 3. Dyrdymałko prasowy

  Cóż to dla nich taki zakaz wstępu na teren Majdanka.
  Przed bardzo wielu laty byłem tam raz i do tej pory mi to wystarcza (60 pare lat).

  • Dokładnie! Straszna kara. Widać jakie mamy sądy. Rok temu BEZROBOTNEJ dziewczynie z Lublina za komentarz obrażający arabów na internecie dowalili 2 lata zawiasów i prawie 1000 zł. A tu osoby pracujące i 1500 zł. Sędzia powinien się wstydzić za taki wyrok. Wszelką szumowinę bronią, a zwykłego Polaka karze się za byle gów..o!!

 4. Przed kilku laty byłem w Aushwitz, spotkałem tam sporą grupę izraelskich żołnierzy (i żołnierki też były), ich zachowanie się w tym miejscu wskazywało, że są na jakieś wycieczce krajobrazowej, albo na biwaku.
  Śmichy,chichy, podszczypywanie „pań” żołnierek, a o ich szacunku do tego miejsca gdzie gięli i ich ”ziomale” niech świadczy fakt, że jeden z żołdaków w kącie między blokiem a Ścianą Śmierci odlewał się nie bacząc na nic.
  Pomyślałem, że on tak tam leje z nienawiści na miejsce gdzie kiedyś stał SS’man dowodzący egzekucjami.
  A tu się karze jakiegoś tam Ukraińca za nieodpowiedni gest.

 5. Ukraińcy kultywują neofaszyzm i swojego „boga” Banderę, a jak przychodzi do walki o swoją ojczyznę, to uciekają jak najdalej na zachód Europy. Jedno mówicie, drugie robicie – to jest słabe.

  • Swawolnik zmurszały

   Zawsze tak jest, że do walki o swoją Ojczyznę wysyłani są najbiedniejsi, ci średnio i dobrze się mający spier…lają za granice, a jak sie ciut uspokoi to w „chwale” wracają zajmując poczesne stanowiska w Państwie.
   Tak było wśród Polaków, jest wśród Syryjczyków, Czeczenów, czy Afgańczyków – nie dziw się więc i Ukraińcom.

   • w śród Polaków tak nie było, bo Polacy również Ci możni walczyli o Polskę…

    • Ta jasne, a świstak siedzi i zawija w pazłotka 😛
     Dekownictwo to zjawisko znane każdej armii i każdemu krajowi na świecie (no może poza starożytną Spartą, ale oni byli specyficzni). Polska pod tym względem nigdy nie stanowiła jakiegoś wyjątku.

 6. Odstawić do Dorohuska czy Hrebennego z kilkuletnim zakazem wjazdu do strefy Schengen. Powiadomić przy okazji ukraińską WKU o zgłoszeniu się dwóch dekowników na służbę, niech im kamasze na czas odpowiednie dobiorą, przed wsadzeniem w pociąg do Doniecka.
  To by była kara dla udających „rasę panów”… a nie zakaz wstępu na teren muzeum 🙁

  • A nie prościej byloby zaprosić tych ” pacjentów” do obozu i zaprezentować w jaki sposób dzialal??? Skoro tak im podpasowala idea Niemców to mogli by wziac udział w przedstawieniu jako glowni aktorzy. A po wszystkim tylko proszek pozamiatać…

 7. A deportacji nie ma? Nie dosc, ze i wsrod Polakow nie brakuje neonazistow, to jeszcze i tych z Ukrainy mamy goscic? O co tu chodzi?

 8. Ukraińcy panoszą się po Lublinie. …. Nie wszyscy są pewnie źli, ale ….. nazizm i banderę Należy Bezwzględnie Pietnować!

 9. A dlaczego nie dostali dożywotniego zakazu wjazdu na teren RP?

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ