690 680 960

Dorohusk: Prześwietlili naczepę rentgenem, znaleźli papierosy

Funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska natrafili na nielegalne papierosy przewożone w naczepie jednego z pojazdów przekraczających granicę. W ujawnieniu kontrabandy pomogło urządzenie rentgenowskie.

Celnicy podczas kontroli auta przewożącego ładunek opon ujawnili w naczepie nielegalne papierosy. W odnalezieniu kontrabandy pomogło prześwietlenie pojazdu urządzeniem rentgenowskim.

– Wynik skanowania wskazywał, że w przedniej ścianie naczepy „coś” jest. Tajemniczą zawartością okazały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Z zaadaptowanej na skrytkę ściany celnicy wydobyli aż 6 tys. paczek papierosów, posklejanych taśmą w całe olbrzymie bloki – informuje rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej kom. Marzena Siemieniuk.

Kierujący ciężarówką 44-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego przyznał się do przemytu.

– Mężczyzna wyjaśnił funkcjonariuszom, że papierosy samodzielnie ukrył w naczepie. Twierdził, że część chciał sprzedać, a część wiózł na własne potrzeby – dodaje kom. Marzena Siemieniuk.

Mężczyzna na poczet przyszłych kar wpłacił 60 tys. zł. Postępowaniem w sprawie popełnionego przez kierowcę ciężarówki przestępstwa skarbowego zajmuje się Urząd Celny w Lublinie.

a1

sqx

2016-10-03 21:03:28
(fot. Izba Celna)

5 komentarzy

 1. Wielki wyczyn. Wystarczy podejść pod halę Nova i nic nie trzeba prześwietlać

  • Idz pod Novą i powiedz to chłopakom prosto w oczy psi dzyndzlu

   • Psi dzyndzel to ciebie zrobił i zapomniał zabić.

   • siema albo się nie ma

    co się tak spinasz? ktoś powiedział za chłopaki źle robią? jak nie kradną tylko sobie fajki sprzedają to ja popieram ich działania. tylko śmieszne to ze wielkie mi odkrycie ze fajki w naczepie jak by policje naprawdę chłopaki z pod nowej interesowały to by ich tam nie było to ze tam stoją to porostu maja na to przyzwolenie policji lepiej niech tak zarabiają i każdy jest zadowolony 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas