Dorohusk: Papierosy ukrył w dachu i drzwiach forda

26-letni obywatel Ukrainy ukrył papierosy w dostawczym fordzie. Kontrabandę i przystosowane do niej auto zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z Dorohuska.

Ukrainie razem ze swoim znajomym, współwłaścicielem forda na polskich numerach rejestracyjnych, przekraczali granicę w Dorohusku. Mężczyźni twierdzili, że jadą do Polski, by kupić zamrażarki i lodówki. Do kontroli celnej nie zgłosili żadnych towarów. Prawda wyszła na jaw, gdy tylko funkcjonariusze skierowali auto do rewizji w budynku kontroli szczegółowej. W trakcie przeszukania celnicy znaleźli 2.796 paczek papierosów różnych marek. Kontrabanda ukryta była w drzwiach, dachu i ściankach bocznych. Jej wartość rynkową mundurowi oszacowali na ponad 30 tys. zł – informuje Izba Celna z Białej Podlaskiej.

Do usiłowania przemytu przyznał się Sergiej O. Mężczyzna wyjaśnił, że papierosy kupił w Kowlu, następnie na kilka dni przed wyjazdem pożyczył auto i bez wiedzy właściciela schował towar w przestrzeniach konstrukcyjnych. Zyskiem ze sprzedaży papierosów w Polsce miał się podzielić z innym znajomym, który pomagał mu w ukryciu nielegalnego towaru.

Za popełnione przestępstwo skarbowe 26-latka czeka postępowanie przed sądem i wysoka grzywna. Jako dowód w sprawie celnicy zatrzymali też przystosowany do przemytu samochód.

2013-11-26 19:26:4
(fot. Izba Celna)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!